piątek, 28 lipca 2017, 20:36

Przed Motorem sparing z Ursusem Warszawa

Przed tygodniem Motor uległ na bocznym boisku Areny Lublin drużynie Legii II Warszawa 2:4 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Przed tygodniem Motor uległ na bocznym boisku Areny Lublin drużynie Legii II Warszawa 2:4 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Jutro (sobota, 29 lipca br.) o godzinie 12:00 na bocznym boisku Areny Lublin rozpocznie się ostatni z pięciu zaplanowanych sparingów drużyny Motoru w letnim okresie przygotowawczym do nowego sezonu. Przeciwnikiem żółto-biało-niebieskich w meczu kontrolnym będzie Ursus Warszawa.

Ursus Warszawa to 13. drużyna ubiegłego sezonu III ligi (gr. I). Podopieczni trenera Ariela Jakubowskiego w trakcie przygotowań do nowego sezonu 2017/2018 rozegrali dotychczas trzy mecze kontrolne. W pierwszym spotkaniu sparingowym zespół Ursusa uległ na wyjeździe beniaminkowi III ligi – Victorii Sulejówek 0:3. W drugim meczu kontrolnym, który rozegrany został w Ząbkach, warszawianie wygrali z IV-ligowym Dolcanem 4:0. Z kolei w ostatnim sparingu Ursus zremisował w Grodzisku Mazowieckim 2:2 z miejscową Pogonią, występującą na co dzień w mazowieckiej IV lidze.

Drużyna Motoru Lublin ma za sobą jedną grę kontrolną więcej od zespołu Ursusa. Żółto-biało-niebiescy z czterech rozegranych dotychczas meczów sparingowych wygrali dwa (zwycięstwo z Górnikiem Łęczna 4:2 i Hetmanem Zamość 3:1), a w dwóch musieli uznać wyższość rywali (porażka z Radomiakiem 0:2 i Legią II Warszawa 2:4). Do tej pory najskuteczniejszymi strzelcami Motoru w letnich sparingach są Przemysław Szkatuła i Kamil Oziemczuk, którzy zanotowali po dwa trafienia. „Szkati” trafił dwukrotnie do bramki w meczu z Górnikiem Łęczna, a „Oziem” swoje oba gole zdobył w ostatnim spotkaniu z Legią II Warszawa. Czy któryś z nich poprawi jeszcze swój bilans bramkowy? O tym przekonamy się już jutro.

Początek sobotniego meczu kontrolnego Motor Lublin – Ursus Warszawa o godzinie 12:00. Mecz rozegrany zostanie na bocznym boisku Areny Lublin. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!

Podczas jutrzejszego meczu będzie prowadzona sprzedaż karnetów na mecze Motoru w rundzie jesiennej 2017. Stoisko z kasą biletową ustawione będzie tuż za wejściem na boisko treningowe Areny Lublin.

Komentarze