Kup bilet online
Sprzedaż biletów prowadzona jest w Lombardach Amsterdam przy ul. Lwowskiej 6d i Placu Dworcowym 4 - całodobowo, w siedzibie klubu na Arenie Lublin - codziennie w dni robocze w godz. 9:30-16:30 oraz we wtorek 29.05 w godz. 9:30-18:30, a także w kasach Areny Lublin - tylko w dniu meczu od godz. 10:00. Sprzedaż online: bilety.motorlublin.eu.
piątek, 11 sierpnia 2017, 19:44

Motor rozpoczyna nowy sezon wyjazdowym meczem z Podhalem

W rozegranym w maju w Nowym Targu meczu ligowym Motor Lublin pokonał drużynę Podhala 1:0 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W rozegranym w maju w Nowym Targu meczu ligowym Motor Lublin pokonał drużynę Podhala 1:0 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Już jutro o godzinie 17:00 w Nowym Targu Motor Lublin rozegra swój pierwszy mecz w nowym sezonie 2017/2018 III ligi. Przeciwnikiem żółto-biało-niebieskich będzie zespół miejscowego Podhala.

Podhale Nowy Targ to 8. drużyna ubiegłego sezonu. Podopieczni Dariusza Sieklińskiego, ówczesnego trenera nowotarżan, rozgrywki zakończyli z dorobkiem 43 punktów (13 zwycięstw, 4 remisy i 15 porażek), tracąc do pierwszej Garbarnii Kraków 25 oczek. W rozpoczynającym się sezonie aspiracje drużyny Podhala są jednak wyższe. W poprawie wyników piłkarzom z Małopolski pomóc ma m.in. nowy szkoleniowiec. W czerwcu tego roku zespół został objęty przez Tomasza Kulawika, byłego piłkarza i wieloletniego kapitana Wisły Kraków.

Do drużyny z Nowego Targu dołączyło także kilku nowych zawodników, m.in. 24-letni napastnik Sebastian Dziedzic (Resovia), 21-letni pomocnik Marcin Przybylski oraz 25-letni obrońca Błażej Cyfert (obaj Olimpia Zambrów), 23-letni napastnik Artur Pląskowski (BKS Stal Bielsko-Biała), czy też 26-letni pomocnik Arkadiusz Lewiński (Kotwica Kołobrzeg), który w przeszłości reprezentował barwy naszego klubu. Nowi piłkarze mają pomóc drużynie Podhala w walce o najwyższe miejsca w ligowej tabeli w sezonie 2017/2018.

Motor również nie przespał letniego okienka transferowego. Do Lublina trafiło siedmiu nowych zawodników: Przemysław Szkatuła, Dmytro Kozban, Konrad Nowak, Dawid Dzięgielewski, Michał Budzyński, Leonid Otczenaszenko i Igor Korczakowski. Do kadry pierwszego zespołu włączony został również Bartłomiej Tkaczuk, który w ubiegłym sezonie był wiodącą postacią w drużynie juniorów starszych Motoru, występującej w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów.

W ubiegłym sezonie jesienny mecz pomiędzy obiema drużynami odbył się na Arenie Lublin. W rozegranym 28 września 2016 roku spotkaniu padł remis 2:2. Bramki dla naszej drużyny w tamtym spotkaniu zdobywali Damian Szpak i Artur Gieraga. Z kolei w rundzie rewanżowej górą byli już żółto-biało-niebiescy, którzy 3 maja br.pokonali w Nowym Targu Podhale 1:0 po bramce Artura Gieragi.

Motor Lublin – Podhale Nowy Targ 2:2 (28 września 2016 r.)

Podhale Nowy Targ – Motor Lublin 0:1 (3 maja 2017 r.)

Mecz 1. kolejki III ligi gr. IV sezonu 2017/2018 pomiędzy Podhalem Nowy Targ i Motorem Lublin rozegrany zostanie jutro (sobota, 12 sierpnia br.) o godz. 17:00. Bezpośrednią transmisję ze spotkania obejrzeć będzie można w Perła Sport Pubie na Arenie Lublin. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do pubu oraz do śledzenia relacji na naszym profilu na Twitterze: www.twitter.com/MotorLublinSA.

Komentarze