sobota, 26 sierpnia 2017, 18:16

Podział punktów w meczu ze Stalą Rzeszów

Dzisiejszy mecz rozegrany został na Stadionie Miejskim w Rzeszowie (fot. twitter.com/lbartnicki)

Motor Lublin zremisował 1:1 ze Stalą Rzeszów w wyjazdowym meczu 4. kolejki III ligi.

Mecz rozpoczął się pod dyktando gospodarzy, którzy wysokim pressingiem zamknęli Motor na własnej połowie. Stal miała kilka dobrych okazji strzeleckich, a w 13. minucie obiła nawet słupek bramki. Żółto-biało-niebieskich przed stratą gola strzegł jednak dobrze dysponowany Leonid Otczenaszenko.

Po zmianie stron role się odwróciły. Podopieczni Marcina Sasala wyszli na boisko wysoko ustawieni i dużo pewniejsi niż w pierwszej połówce. Motor był co raz bliżej pokonania Konrada Skuzy. Pierwszy sygnał do ataku dał Dawid Dzięgielewski niezłym strzałem zza pola karnego. Chwilę później o centymetry po strzale głową pomylił się Artur Gieraga.

Lublinianie byli lepsi, ale to Stal otworzyła wynik. Po rzucie rożnym próbę zza szesnastki podjął Daniel Koczon. Po jego uderzeniu piłka odbiła się jeszcze od Michała Marczaka i wpadła do bramki obok zaskoczonego Otczenaszenki.

Niestety nasza drużyna po raz kolejny nie skończyła spotkania w pełnym składzie. Około 70. minuty doszło na boisku do awantury, po której czerwoną kartką ukarany został Radosław Kursa.

Mimo gry w osłabieniu zespół nie stracił zapału. Chwilę po tym, jak Kursa zszedł z boiska, bardzo ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Dawid Dzięgielewski, który zanotował premierowe trafienie w żółto-biało-niebieskich barwach.

Motorowcy napierali na bramkę Stali do samego końca, ale nie udało się zdobyć decydującej bramki. W kolejnym spotkaniu III ligi Motor zagra w środę w Lublinie z Karpatami Krosno. Początek spotkania o godz. 19. Bilety już w sprzedaży na https://bilety.motorlublin.eu, siedzibie klubu (w dni robocze w godz. 10:00-16:00) oraz w Lombardach Amsterdam (całodobowo).

III liga – 4. kolejka | 26.08.2017, godz. 16:00, Rzeszów
Stal Rzeszów – Motor Lublin 1:1 (0:0)
Michał Marczak 51′ – Dawid Dzięgielewski 77′

Stal: Skuza – Skała (81′ Maślany), Drelich, Rafał Kursa, Kordas, Szeliga (75′ Brocki, 89′ Lisańczuk), Reiman, Horodiychuk, Skiba, Koczon (81′ Buszta), Marczak (71′ Prędota)

Motor: Otczenaszenko – Radosław Kursa, Tadrowski, Gieraga, Słotwiński (75′ Michota) – Kaczmarek (80′ Cholerzyński), Oziemczuk, Kamiński (59′ Korczakowski), Tymosiak, Dzięgielewski – Kozban (59′ Majkowski)

Żółte kartki: Skała, Marczak, Rafał Kursa, Lisańczuk (Stal) – Słotwiński, Dzięgielewski, Majkowski (Motor)

Czerwona kartka: Radosław Kursa w 74. minucie meczu za niesportowe zachowanie