sobota, 9 września 2017, 15:59

Motor Lublin przegrywa w Białymstoku z Jagiellonią

W zeszłym sezonie Motor grając w Białymstoku również musiał uznać wyższość gospodarzy (fot. akademia.jagiellonia.pl / archiwum)

W spotkaniu 6. kolejki grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów młodzi zawodnicy Motoru Lublin ulegli w Białymstoku miejscowej Jagiellonii 0:2.

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie 4:1 nad Cracovią i świetnym występie Szymona Raka, który strzelił wszystkie gole w meczu dla żółto-biało-niebieskich, Motor Lublin udał się w sobotnie przedpołudnie do Białegostoku, gdzie w ramach 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów zmierzył się z drużyną Jagiellonii. Niestety nasi zawodnicy nie będą mogli zaliczyć tego wyjazdu do udanych. Po bramce Mateusza Nikołajuka z rzutu karnego w pierwszej połowie meczu i trafieniu Mikołaja Nawrockiego w drugiej części spotkania, Motorowcy ulegli białostockiej drużynie 0:2.

Pomeczowy komentarz trenera Tomasza Jasika: – Bardzo słabo weszliśmy w mecz. W 7. minucie musieliśmy zrobić jedną zmianę, bo Krzysztof Rybak doznał kontuzji. Po bramce na 1:0 musieliśmy zmienić ustawienie, więc przeprowadziliśmy drugą zmianę, a w przerwie trzecią. W drugiej połowie byliśmy zdecydowanie lepsi, mieliśmy przewagę: dwie bramki nieuznane ze spalonych, jeden strzał Czarka Pęcaka w poprzeczkę, piłka odbiła się naszym zdaniem za linią, ale sędzia nie uznał bramki. Mogliśmy przynajmniej zremisować. W pierwszej połowie zamieszanie ze zmianami wybiło nas trochę z rytmu, natomiast druga połowa była już bardzo dobra z naszej strony. Zabrakło nam trochę cwaniactwa, trochę jakości w wykończeniu i dlatego przegraliśmy.

Centralna Liga Juniorów (grupa wschodnia) – 6. kolejka | 09.09.2017, godz. 13:30, Białystok
Jagiellonia Białystok – Motor Lublin 2:0 (1:0)
Mateusz Nikołajuk 28′ (k.), Mikołaj Nawrocki 71′

Motor: Andrzejkiewicz – Rybak (7′ Pęcak), Kraśniewski, Dobrzyński, Niewiński (46′ Kożuchowski), Buczek, Kłos, Florek (70′ Pryliński), Tkaczuk, Rak, Dusiło (35′ Jaśkiewicz)

Żółte kartki dla Motoru: Rak, Niewiński

Od. 55. minuty meczu Jagiellonia grała w dziesiątkę po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Jakuba Tabora.

W przyszłą niedzielę (17 września br.) Motor Lublin zmierzy się na własnym boisku z zespołem ŁKS-u Łódź. Początek meczu zaplanowano na godzinę 13:00.