sobota, 16 września 2017, 13:23

W niedzielę Motor zagra w Daleszycach ze Spartakusem

W ubiegłym sezonie Motor pokonywał Spartakusa dwukrotnie: 3:0 w Lublinie i 2:1 w Daleszycach (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W niedzielne popołudnie o godzinie 16:00 na murawę stadionu w Daleszycach wybiegną jedenastki miejscowego Spartakusa oraz Motoru Lublin, aby zmierzyć się w meczu 8. kolejki III ligi.

Miejsko-Gminny Klub Sportowy Spartakus Aureus Daleszyce założony został w 1972 roku. Największym sukcesem drużyny z Daleszyc był awans do III ligi w roku 1998. Trzecioligowa przygoda trwałą krótko, gdyż po jednym sezonie Spartakus spadł do niższej klasy rozgrywkowej. W sezonie 1998/1999 daleszycki zespół brał udział w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu centralnym. Po zwycięstwie w pierwszej rundzie z Pilicą Białobrzegi drużyna Spartakusa musiała uznać wyższość Hutnika Kraków, który zakończył przygodę piłkarzy z Daleszyc na II rundzie tych rozgrywek. W kolejnym sezonie Spartakus ponownie zagrał na szczeblu centralnym Pucharu Polski, jednak swój udział w zmaganiach zakończył już na pierwszej rundzie, przegrywając po rzutach karnych z Rakowem Częstochowa. W 2015 roku daleszanie awansowali do III ligi, w której występują do chwili obecnej.

Spartakus Daleszyce to aktualnie 14. zespół czwartej grupy III ligi. Po 7 meczach ligowych daleszanie mają na swoim koncie 5 punktów, które zdobyli wygrywając z Podlasiem Biała Podlaska 2:0 i remisując w dwóch spotkaniach: z Avią Świdnik 1:1 i Podhalem Nowy Targ 3:3. Warto wspomnieć, iż w meczu z nowotarską drużyną Spartakus tracąc bramkę na 0:3 w 82. minucie spotkania potrafił grając w dziesiątkę strzelić w przeciągu kilku minut trzy gole doprowadzając do remisu.

W rozegranych w ubiegłym sezonie meczach pomiędzy Motorem Lublin a Spartakusem Daleszyce górą dwukrotnie byli żółto-biało-niebiescy. W rundzie jesiennej Motor pokonał pewnie na Arenie Lublin zespół Spartakusa 3:0. W rundzie rewanżowej wygrana nie przyszła Motorowcom już tak łatwo. Po bramce Artura Gieragi z rzutu karnego w ostatniej minucie spotkania żółto-biało-niebiescy zwyciężyli w Daleszycach 2:1.

Ostatnie mecze pomiędzy Motorem i Spartakusem:

III liga (gr. IV) – 4. kolejka, sezon 2016/2017 | 20.08.2016
Motor Lublin – Spartakus Daleszyce 3:0
Yasuhiro Kato 39′, Piotr Piekarski 43′, Paweł Kaczmarek 70′

III liga (gr. IV) – 21. kolejka, sezon 2016/2017 | 26.03.2017
Spartakus Daleszyce – Motor Lublin 1:2
Bartosz Sot 21′ – Artur Gieraga 13′ (k.), 90′ (k.)

Mecz 8. kolejki III ligi pomiędzy Spartakusem Daleszyce a Motorem Lublin rozegrany zostanie w niedzielę (17 września br.) na stadionie przy ul. Chopina 25 w Daleszycach. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:00.

Transmisję na żywo z meczu obejrzeć będzie można w Perła Sport Pubie na Arenie Lublin (ul. Stadionowa 1). Relacja tekstowa ze spotkania na naszym profilu na Twitterze: https://twitter.com/MotorLublinSA.