niedziela, 8 października 2017, 15:49

Młodzi Motorowcy pokonują BKS w derbach Lublina

Derby miasta pomiędzy BKS-em a Motorem rozegrane zostały na bocznym boisku Areny Lublin (fot. facebook.com/budowlanyklubsportowy)

W niedzielnym meczu 8. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Młodszych (U-17) zespół Motoru pokonał drużynę BKS-u Lublin 2:0.

Bramki dające żółto-biało-niebieskim zwycięstwo w derbach Lublina strzelali Igor Grobelski i Jakub Babicz.

Po zwycięstwie na BKS-em zespół Motoru awansował na 3. miejsce w tabeli grupy D Centralnej Ligi Juniorów U-17.

Pomeczowy komentarz trenera Mirosława Komara: Mecz był wyrównany, przynajmniej w pierwszej połowie. Mało sytuacji bramkowych, solidne granie w defensywie zarówno zespołu BKS-u, jak i naszego. W drugiej części spotkania stworzyło się trochę więcej przestrzeni na boisku. Po strzeleniu gola na 1:0 BKS musiał się otworzyć, w związku z tym tworzyły się kolejne okazje do strzelania bramek. Gospodarze mieli 2-3 sytuacje, po których mogli trafić do siatki, my z kolei jedną sytuację powinniśmy rozwiązać lepiej, ale suma sumarum druga połowa była lepsza w naszym wykonaniu. Udało się nam strzelić dwie bramki i nie stracić żadnej, w związku z tym jesteśmy zadowoleni.

Centralna Liga Juniorów U-17 (grupa D) – 8. kolejka | 08.10.2017, godz. 13:00, boczne boisko Areny Lublin
BKS Lublin – Motor Lublin 0:2 (0:0)
Igor Grobelski 55′, Jakub Babicz 65′

Motor: Ukalisz – Lisowski, Przemysław Zbiciak, Bartosz Zbiciak, Giletycz, Futrzyński, Grobelski (67′ Łysiak), Stobstyl, Serwin (60′ Zając), Banach (50′ Rejmak), Babicz (75′ Niewęgłowski)

Żółte kartki dla Motoru: Giletycz

W przyszłą sobotę (14 października br., godz. 15:00) żółto-biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe ze Stalą Mielec. Wcześniej, bo już w najbliższą środę (11 października br.) młodzi Motorowcy rozegrają zaległe spotkanie 6. kolejki Centralnej Ligi Juniorów Młodszych. Na bocznym boisku Areny Lublin podopieczni Mirosława Komara podejmować będą ekipę Juventy Starachowice. Początek meczu zaplanowano na godzinę 14:00.