piątek, 20 października 2017, 21:03

Chełmianka Chełm u bram „Twierdzy Lublin”

Po raz ostatni Chełmianka zagrała z Motorem na Arenie Lublin w czerwcu ubiegłego roku w meczu finałowym Wojewódzkiego Pucharu Polski (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Po raz ostatni Chełmianka zagrała z Motorem na Arenie Lublin w czerwcu ubiegłego roku w meczu finałowym Wojewódzkiego Pucharu Polski (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W sobotę o godz. 17 na Arenie Lublin Motor Lublin rozegra mecz 13. kolejki III ligi, w którym przeciwnikiem naszej drużyny będzie Chełmianka Chełm – nieźle radzący sobie beniaminek.

Sobotni rywal Motoru odważnie rozpycha się łokciami w trzecioligowej stawce. Chełmianka to ósmy zespół w tabeli, który potrafił m.in. ograć Sołę Oświęcim 4:0, zwyciężyć 2:1 z Resovią czy wyrzucić z Pucharu Polski drugoligowy Rozwój Katowice (1:0).

Biało-zieloni świetnie czują się przy tym w potyczkach rozgrywanych na wyjeździe. W trwającym sezonie więcej punktów uzbierali w gościach (11 pkt), niż przed własną publicznością (10 pkt). Mało tego – w całym 2017 roku (licząc również rundę wiosenną sezonu 2016/2017) nie przegrali ani jednego wyjazdowego spotkania.

To o tyle zaskakujące, że szkoleniowiec Chełmianki Artur Bożyk dysponuje bardzo młodym składem. Najstarszym zawodnikiem w drużynie jest 28-letni Ukrainiec Ołeksij Prytulak, a średnia wieku kadry to zaledwie 21,8 lat.

Motor powinien jednak dać chełmskiej młodzieży lekcję dobrego futbolu. Żółto-biało-niebiescy wyciągnęli wnioski po blamażu w Oświęcimiu i wygrali dwa kolejne mecze ligowe. Cenne wydają się być zwłaszcza trzy punkty wyrwane Wiśle w Sandomierzu (1:0), gdzie mecz toczył się na bardzo wymagającym, grząskim boisku.

Atmosfera w zespole Marcina Sasala oczyściła się i do starcia z Chełmianką lublinianie podejdą z wyczyszczonymi głowami. Poza tym za drużyną Motoru przemawia jeden istotny fakt – „Twierdza Lublin” w 2017 roku jeszcze nie padła, a domowy bilans w sezonie 2017/2018 (5 meczów, 5 wygranych, bramki 19-2) nie wskazuje, by miało się to zmienić.

Perspektywa zwycięstwa jest o tyle kusząca, że w przypadku potknięcia Soły z JKS-em w Jarosławiu (sobota, godz. 15) oraz ogrania Chełmianki, to do Lublina trafi fotel lidera III ligi.

Spotkanie 13. kolejki III ligi pomiędzy Motorem Lublin i Chełmianką rozegrane zostanie jutro (sobota, 21 października) o godzinie 17 na Arenie Lublin.

Komentarze