piątek, 20 października 2017, 13:53

Michał Kowalczyk: Zapowiada się naprawdę dobre widowisko

Michał Kowalczyk w barwach Motoru Lublin (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Michał Kowalczyk w barwach Motoru Lublin (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Już jutro na Arenie Lublin zespół Motoru podejmował będzie drużynę Chełmianki. – Zapowiada się naprawdę dobre widowisko – mówi w rozmowie z motorlublin.eu obrońca Chełmianki, Michał Kowalczyk, który jeszcze w zeszłym sezonie występował w żółto-biało-niebieskich barwach.

 
motorlublin.eu: Dobrze weszliście w sezon i zajmujecie miejsce w górnej połowie tabeli, pokonaliście m.in. lidera tabeli Sołę, ostatnio Resovię, a wcześniej Rozwój Katowice w Pucharze Polski. Spodziewaliście się przed startem rozgrywek, że będzie wyglądało to aż tak dobrze?

Michał Kowalczyk: – Na pewno dobrze przepracowaliśmy okres przygotowawczy, który zaowocował dobrymi wynikami w lidze. Myślę, że jest to konsekwencja naszej dobrej pracy na treningach.

Aktualnie wracasz do zdrowia po kontuzji (zerwanie więzadła w kostce – przyp. red.). Jak wygląda Twoja aktualna sytuacja?

– Razem z Michałem Maliszewskim odnieśliśmy tą samą kontuzję w przeciągu dwóch dni, jednak nasz powrót do gry jest już bardzo blisko. W tym tygodniu wznowiliśmy treningi z drużyną i wszystko jest na ostatniej prostej do powrotu na boisko.

Jak oceniasz wyniki Motoru Lublin w tym sezonie?

– Myślę, że pomimo potknięcia w Oświęcimiu sytuacja w tabeli nie jest dla Motoru najgorsza. Jeden punkt straty do lidera powoduje, że żółto-biało-niebiescy cały czas są w grze o dobre miejsce na koniec rundy jesiennej.

Czy sobotni mecz z Motorem traktujecie inaczej, niż spotkania z innymi drużynami? Dla kilku zawodników Chełmianki będzie to mecz przeciwko swojemu byłemu klubowi.

– Na pewno to, że wielu zawodników Chełmianki było w przeszłości związanych z Motorem, bądź z Lublinem powoduje, że pojawia się dodatkowa mobilizacja. Myślę, że mecze Motoru z Chełmianką zawsze były pełne emocji i wrażeń, co sprawia, że w sobotę zapowiada się naprawdę dobre widowisko.

Któremu zawodnikowi Chełmianki powinni się w szczególności przyglądać kibice Motoru?

– Myślę, że można byłoby wymienić jedno, czy dwa nazwiska, jednak w trakcie meczu i tak wykreuje się ktoś inny. Wydaje mi się, że warto zwrócić uwagę na Chełmiankę jako całą drużynę.

Jak typujesz wynik sobotniego meczu?

– Typuję 2:1 dla Chełmianki.

Komentarze