sobota, 28 października 2017, 16:05

Przegrana juniorów młodszych z liderem

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Korona powiększyła swoją przewagę punktową nad Motorem do 5 "oczek" (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Korona powiększyła swoją przewagę punktową nad Motorem do 5 „oczek” (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W meczu na szczycie grupy D Centralnej Ligi Juniorów U-17 zespół Motoru Lublin uległ na wyjeździe drużynie Korony Kielce 0:2.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu liderujący w tabeli grupy D Centralnej Ligi Juniorów U-17 zespół Korony Kielce ma już na swoim koncie 24 punkty i wyprzedza drugi Motor o 5 „oczek”. Żółto-biało-niebiescy mogą w ten weekend spaść jeszcze na 3. miejsce, o ile w niedzielnym meczu Cracovia pokona drużynę Karpat Krosno.

Pomeczowy komentarz trenera Mirosława Komara:Na pewno wpływ na to, co się działo na boisku miały warunki atmosferyczne. Boisko było dosyć podmokłe, miejscami stała woda, w związku z tym obligowało to do prostej gry. Mecz nie do końca się nam ułożył, bo już w pierwszej minucie, w pierwszej akcji dostaliśmy bramkę na 0:1. Później gra się wyrównała, ale w ostatniej akcji pierwszej połowy straciliśmy drugą bramkę, co podcięło nam skrzydła. Druga połowa była już bardziej wyrównana, ale ani Korona, ani my nie potrafiliśmy wykorzystać stwarzanych sytuacji. Wygrał zespół, który dzisiejszego dnia był zespołem lepszym.

Centralna Liga Juniorów U-17 (grupa D) – 11. kolejka | 28.10.2017, godz. 12:00, Kielce
Korona Kielce – Motor Lublin 0:2 (0:2)
Rogoziński 1′, Gawlik 40′

Motor: Stępień – Baryła (60′ Rejmak), P. Zbiciak, B. Zbiciak, Wisowski, Futrzyński (41′ Grobelski), M. Drozd, Sobstyl (55′ Banach), Babicz (68′ Łysiak), Serwin (48′ Giletycz), Zając (73′ Niewęgłowski)

Żółta kartka dla Motoru: Bartosz Zbiciak

W przyszłą sobotę (4 listopada, godz. 13:30) Motor zmierzy się w Lublinie z drużyną AP 21 Kraków.