niedziela, 29 października 2017, 15:15

Juniorzy starsi w bezpiecznej strefie

Bramki dla Motoru w meczu z MOSP Białystok strzelali Bartłomiej Tkaczuk, Maksymilian Cichocki oraz Jakub Pryliński (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Juniorzy starsi Motoru Lublin wygrali z MOSP Białystok 3:0 i awansowali na piąte miejsce w tabeli grupy wschodniej Centralnej Ligi Juniorów. Żółto-biało-niebiescy opuścili tym samym strefę spadkową.

Pomeczowy komentarz trenera Tomasza Jasika: Mimo tego, że od rana padał deszcz, murawa była w bardzo dobrym stanie. Nie widać było żadnych kałuż, bo boisko jest dobrze odwodnione. Jeśli chodzi o warunki atmosferyczne, przeszkadzać mógł tylko silny wiatr. Jeśli chodzi o sam mecz, to szybko strzeliliśmy bramkę z rzutu karnego i grało się łatwiej. MOSP zagrażał nam głównie po stałych fragmentach gry. W drugiej połowie spokojnie kontrolowaliśmy już przebieg spotkania, czekaliśmy tylko aż wpadnie druga bramka. Wygrana cieszy, bo udało się wskoczyć na piąte, bezpieczne miejsce w tabeli i jesteśmy nieco spokojniejsi.

Centralna Liga Juniorów (grupa wschodnia) – 13. kolejka | 29.10.2017, godz. 12:00, boczne boisko Areny Lublin
Motor Lublin – MOSP Białystok 3:0 (1:0)
Tkaczuk 3′, Cichocki 72′, Pryliński 85′

Motor: Karczewski – Kopyciński, Cichocki, Dobrzyński, Kraśniewski, Buczek (85′ Dusiło), Kłos (75′ Bonat), Jaśkiewicz, Grzęda (60′ Pryliński), Tkaczuk (46′ Pęcak), Rak

W 3. minucie Bartłomiej Tkaczuk nie wykorzystał rzutu karnego (bramkarz obronił).

W kolejnym meczu gracze Motoru zagrają z UKS SMS Łódź. Spotkanie odbędzie się 4 listopada (sobota) o godz. 11 w Łodzi.