piątek, 10 listopada 2017, 20:50

Czas na najważniejsze derby. Motor gra z Avią Świdnik

W poprzednim spotkaniu Motoru Lublin z Avią Świdnik żółto-biało-niebiescy wygrali 2:0. (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W poprzednim spotkaniu Motoru Lublin z Avią Świdnik żółto-biało-niebiescy wygrali 2:0. (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W sobotę o godz. 13 w Świdniku odbędzie się spotkanie, które elektryzuje kibiców piłkarskich w całym regionie. Motor Lublin zagra na wyjeździe ze swoim odwiecznym rywalem, miejscową Avią. Dla żółto-biało-niebieskich to pierwsze spotkanie pod wodzą trenera Marcina Sasala, na które wyjdą jako lider tabeli III ligi.

Dla zespołu to nowa sytuacja, jeszcze z tej pozycji nie startowaliśmy. Wiosną goniliśmy lidera, a w tej rundzie też nie byliśmy jeszcze na pierwszym miejscu. Czy jest to ciężkie? Koszulka Motoru Lublin w ogóle jest bardzo ciężka – mówi przed sobotnim meczem trener Sasal.

Żółto-biało-niebiescy na szczyt wspięli się dzięki ubiegłotygodniowej wygranej 4:0 z Orlętami Radzyń Podlaski. Motor zaprezentował się z bardzo dobrej strony – grał agresywnie, skutecznie i przyjemnie dla oka. Bohaterem tego spotkania był Konrad Nowak, który zdobył trzy bramki i zanotował asystę.

Wiele wskazuje więc na to, że lublinianie słabszy okres mają już za sobą. Teraz będą próbowali na stałe rozsiąść się na fotelu lidera. – Zespół jest w dobrej dyspozycji. Jestem przekonany, że ostatnie dwa mecze rozstrzygniemy na swoją korzyść. Moim marzeniem jest, żebyśmy zimę spędzili na pierwszym miejscu i wiosną mieli dobrą pozycję wyjściową do batalii, która nas czeka. Jesienią gra się o punkty, a wiosną o pozycję w tabeli i mamy zamiar walczyć o to miejsce, na którym jesteśmy obecnie – dodaje szkoleniowiec Motoru.

Nasz sobotni rywal, Avia Świdnik, jest na przeciwległym biegunie sportowej formy. Świdniczanie znajdują się tuż nad kreską strefy spadkowej i w trwających rozgrywkach wygrali zaledwie dwukrotnie. Oprócz tego mają na koncie aż siedem remisów i sześć porażek. Na dodatek nie można powiedzieć, by własny teren był ich atutem. Na obiekcie przy ul. Sportowej w Świdniku zdobyli wprawdzie 10 z 13 punktów, ale w 8 spotkaniach stracili aż 13 goli (w sumie 23).

Spotkanie 16. kolejki IV grupy III ligi pomiędzy Avią Świdnik a Motorem Lublin odbędzie się w sobotę, 11 listopada o godz. 13 na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 2 w Świdniku.

Spotkanie będzie transmitowane w Perła Sport Pub na Arenie Lublin (ul. Stadionowa 1).

Komentarze