sobota, 11 listopada 2017, 15:56

Avia bez szans. Pogrom w derbach!

Konrad Nowak w meczu z Avią zaliczył kolejne dwa trafienia w tym sezonie (fot. Tomasz Lewtak)

Aż 4:0 wygrali zawodnicy Motoru Lublin w derbowym spotkaniu 16. kolejki III ligi z Avią Świdnik. Żółto-biało-niebiescy dzięki trafieniom Patryka Słotwińskiego, Juliena Tadrowskiego i Konrada Nowaka utrzymali pierwsze miejsce w tabeli grupy IV!

Mecz od samego początku układał się dobrze dla Motoru. Już w 13. minucie Dawid Dzięgielewski padł faulowany w okolicy 17 metra od bramki Avii, a rzut wolny ładnym, podkręconym uderzeniem na bramkę zamienił Patryk Słotwiński.

Motorowcy poszli za ciosem i już kilka minut później w krótkich odstępach wbili rywalom kolejne dwie bramki. Konrad Nowak najpierw z bliska wykończył podanie z głębi boiska, a chwilę później najlepiej odnalazł się w polu karnym i po serii dramatycznie bronionych strzałów lublinian w końcu dobił świdniczan uderzeniem na 3:0.

To nie był jeszcze koniec strzelania w pierwszej połowie. Na kilka minut przed końcem tej części spotkania Patryk Słotwiński ponownie podszedł do rzutu wolnego, jednak tym razem dośrodkowywał. Tor lotu piłki przedłużył, kierując ją do siatki, Julien Tadrowski i było już 4:0.

Po zmianie stron gra wyrównała się, jednak Motor spokojnie kontrolował przebieg spotkania. Więcej bramek już nie padło, a żółto-biało-niebiescy w efektowny sposób utarli nosa lokalnemu rywalowi i zapewnili sobie kolejny tydzień na fotelu lidera.

III liga – 16. kolejka | 11.11.2017, godz. 13:00, Świdnik
Avia Świdnik – Motor Lublin 0:4 (0:4)
Patryk Słotwiński 13′, Konrad Nowak 17′, 20′, Julien Tadrowski 39′

Motor: Socha – Michota, Tadrowski, Gieraga, Słotwiński – Dzięgielewski, Tymosiak Kaczmarek (69′ Oziemczuk), Korczakowski (59′ Tkaczuk), Majkowski (79′ Szkatuła) – Nowak (87′ Kozban)

Żółta kartka dla Motoru: Oziemczuk

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin)

W przyszłą sobotę (18 listopada, godz. 17:00) Motor zmierzy się na Arenie Lublin z drużyną KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski. Będzie to ostatnie spotkanie ligowe żółto-biało-niebieskich w rundzie jesiennej sezonu 2017/2018 III ligi.