piątek, 17 listopada 2017, 14:09

Czas na ostatni bój jesieni. Gramy z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

W rozegranym jesienią ubiegłego roku w Lublinie meczu ligowym górą byli goście z Ostrowca, którzy pokonali Motor 1:0. W rewanżu rozegranym wiosną 2017 roku padł remis 2:2 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W rozegranym jesienią ubiegłego roku w Lublinie meczu ligowym górą byli goście z Ostrowca, którzy pokonali Motor 1:0. W rewanżu rozegranym wiosną 2017 roku padł remis 2:2 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Przed zawodnikami Motoru Lublin ostatnie spotkanie w 2017 roku. Na Arenę Lublin przyjedzie KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, czwarta drużyna tabeli IV grupy III ligi. Żółto-biało-niebiescy zagrają o tytuł mistrza jesieni.

32 mecze. 77 punktów. 25 zwycięstw, 2 remisy, 5 porażek. 78 goli strzelonych, 29 straconych. Komplet 14 zwycięstw na Arenie Lublin, w których zdobyliśmy aż 44 bramki, a rywale trafiali do naszej siatki zaledwie 5 razy. 2017 rok w wykonaniu Motoru Lublin należy więc do udanych.

Dla zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego ostatnie miesiące są również stosunkowo udane. KSZO ostatni sezon zakończyło na 4. miejscu w ligowej tabeli. Po 16 kolejkach obecnego sezonu 2017/2018 ostrowianie zajmują również 4 lokatę, tracąc do liderującego Motoru 4 „oczka”. Spośród 16 rozegranych dotychczas przez KSZO spotkań, 6 odbyło się na boiskach rywali ostrowian. Pomarańczowo-czarni aż pięciokrotnie wracali z wyjazdów z kompletem punktów, a jedyną drużyną, która zdołała pokonać u siebie KSZO była Soła Oświęcim.

Po raz ostatni na Arenie Lublin Motor zmierzył się z KSZO 12 października 2016 roku. Spotkanie zakończyło się z zwycięstwem ostrowian 1:0 po bramce Łukasza Jamroza w 48. minucie meczu. Była to ostatnia porażka żółto-biało-niebieskich na własnym obiekcie. Co więcej, od tamtej chwili Motorowcy nie stracili ani jednego punktu w meczu rozgrywanym na lubelskiej Arenie. Z kolei ostatnie starcie Motoru z KSZO zakończyło się podziałem punktów. 13 maja tego roku żółto-biało-niebiescy po dramatycznym i emocjonującym spotkaniu zremisowali w Ostrowcu Świętokrzyskim 2:2. Pierwszą bramkę dla Motoru w tamtym meczu zdobył Tomasz Tymosiak, natomiast drugie trafienie było udziałem Kamila Sołtykiewicza, zawodnika pomarańczowo-czarnych, który pokonał własnego bramkarza.

Jakim wynikiem zakończy się kolejne spotkanie Motoru z KSZO? O tym przekonamy się już sobotniego wieczora. Mecz 17. kolejki III ligi pomiędzy Motorem a KSZO 1929 Ostrowiec rozegrany zostanie jutro (18 listopada) na Arenie Lublin. Początek potyczki zaplanowano na godzinę 17:00.

Wszystkich kibiców, którzy wybierają się na to spotkanie zachęcamy do wcześniejszego zakupu wejściówek. Kasy biletowe na stadionie otwarte będą już od godziny 10:00.

MPK Lublin Bus Bonus

Komentarze