poniedziałek, 27 listopada 2017, 16:32

Szymon Rak z profesjonalnym kontraktem!

Szymon Rak po podpisaniu umowy (fot. Tomasz Lewtak)

Szymon Rak podpisał pierwszą w karierze profesjonalną umowę (fot. Tomasz Lewtak)

Kolejny zdolny junior z naszej Akademii podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt. W poniedziałek umowę parafował Szymon Rak, napastnik zespołu juniorów starszych Motoru Lublin.

Rak urodził się 1 stycznia 2000 roku. Jest wychowankiem Dublera Opole Lubelskie, gdzie trenował m.in. pod okiem Tomasza Jasika – obecnego szkoleniowca drużyny juniorów starszych Motoru Lublin. W 2016 roku Szymon trafił do Stali Mielec. W klubie z Podkarpacia występował w zespole U19, dla którego zdobył 2 bramki w 17 spotkaniach Centralnej Ligi Juniorów. Warto dodać, że młody snajper rywalizował wówczas z zawodnikami dwa lata starszymi od siebie.

Do Akademii Motoru Lublin Rak dołączył latem bieżącego roku. W trwających rozgrywkach jest jednym z liderów drużyny juniorów starszych występującej w CLJ – w 14 meczach trafił do siatki 8 razy.

Szymon ma na koncie również debiut w pierwszym zespole Motoru. W meczu 5. kolejki III ligi z Karpatami Krosno zanotował „wejście smoka”, bo już minutę od pojawienia się na placu gry ustalił wynik spotkania na 5:0 dla żółto-biało-niebieskich.

Szymon jest nie tylko najmłodszym strzelcem bramki w historii Motoru Lublin w meczu ligowym (w chwili trafienia do siatki Karpat miał 17 lat i 241 dni), ale również pierwszym graczem urodzonym w 2000 roku, który zadebiutował w pierwszej drużynie i podpisał profesjonalną umowę.

Bramka Szymona Raka w spotkaniu z Karpatami Krosno:

W kadrze pierwszego zespołu Motoru Lublin znajduje się obecnie siedmiu młodzieżowców: Leonid Otczenaszenko, Daniel Karczewski, Marcin Michota, Szymon Kamiński, Igor Korczakowski, Bartłomiej Tkaczuk oraz Szymon Rak. Cała kadra drużyny liczy 22 graczy.

Komentarze