Kup bilet online
Sprzedaż biletów prowadzona jest w Lombardach Amsterdam przy ul. Lwowskiej 6d i Placu Dworcowym 4 - całodobowo, w siedzibie klubu na Arenie Lublin - w dni robocze
w godz. 9:30-16:30 oraz w piątek 26.10 godz. 9:30-18:30, a także w kasach biletowych Areny Lublin - tylko w dniu meczu od 10:00. Sprzedaż online: bilety.motorlublin.eu.
Podczas meczu prowadzona będzie zbiórka karmy i innych produktów dla bezdomnych zwierząt będących pod opieką "Lubelskiego Animalsa". Więcej tutaj.
piątek, 9 lutego 2018, 14:54

Andrzej Sobieszczyk zawodnikiem Motoru Lublin

Andrzej Sobieszczyk podpisał kontrakt z Motorem Lublin (fot. Daniel Harasim)

Andrzej Sobieszczyk podpisał kontrakt z Motorem Lublin (fot. Daniel Harasim)

Motor Lublin ma nowego bramkarza. To Andrzej Sobieszczyk, który przez ostatnie 5 sezonów reprezentował barwy Puszczy Niepołomice.

Sobieszczyk urodził się 5 maja 1993 roku w Wadowicach. Wychowanek tamtejszej Skawy w profesjonalnej karierze bronił jak dotąd wyłącznie w klubach z Małopolski – Wiślanach Grabie, Czarnych Stątki, a ostatnio we wspomnianej Puszczy.

W zespole z Niepołomic zagrał w 22 spotkaniach I ligi oraz 46 II ligi. Ma na koncie również debiut w narodowych barwach – 19 listopada 2013 roku wystąpił w towarzyskim spotkaniu reprezentacji Polski U20 z Niemcami, które odbyło się na stadionie w Łęcznej.

Sobieszczyk ma w piłkarskim CV epizod w reprezentacji Polski. (fot. Dariusz Miącz)

Sobieszczyk ma w piłkarskim CV epizod w reprezentacji Polski. (fot. Dariusz Miącz)

Sobieszczyk jest zawodnikiem o dobrych warunkach fizycznych (mierzy 196 cm), znanym z odważnego stylu oraz stalowych nerwów. Bardzo dobrze odnajduje się w pojedynkach jeden na jeden, czy gdy przychodzi mu bronić rzuty karne.

W zeszłym sezonie dobre interwencje Sobieszczyka doprowadziły Puszczę aż do 1/4 finału Pucharu Polski. Próbkę jego umiejętności uwieczniły wówczas kamery telewizji Polsat Sport w czasie meczu 1/8 finału PP, gdy Puszcza mierzyła się z Lechią Gdańsk. Sobieszczyk został bohaterem tego spotkania – wybronił dwa strzały w konkursie jedenastek (m.in. autorstwa słynnego Miloša Krasicia) i zapewnił swojej drużynie awans do kolejnej fazy.

Kliknij w obrazek, aby przejść do skrótu spotkania Puszcza – Lechia
Bez tytułu

Serdecznie witamy Andrzeja w klubie i życzymy samych dobrych występów w żółto-biało-niebieskich barwach!

Komentarze