piątek, 16 lutego 2018, 19:20

W sobotę sparingowe derby Lubelszczyzny. Motor zagra z Górnikiem Łęczna

W rozegranym w lipcu ubiegłego roku meczu kontrolnym Motor pokonał na bocznym boisku Areny Lublin drużynę Górnika Łęczna 4:2 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W rozegranym w lipcu ubiegłego roku meczu kontrolnym Motor pokonał na bocznym boisku Areny Lublin drużynę Górnika Łęczna 4:2 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Już jutro (sobota, 17 lutego) na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy al. Jana Pawła II 13 w Łęcznej rozegrane zostaną sparingowe derby Lubelszczyzny, w których miejscowy Górnik podejmował będzie Motor Lublin.

Górnik Łęczna to 17. drużyna Nice I ligi, czyli bezpośredniego zaplecza Ekstraklasy. Podopieczni trenera Sławomira Nazaruka w rundzie jesiennej rozegrali 19 spotkań, z których tylko 4 zakończyło się zwycięstwem łęcznian (6 remisów, 9 porażek). Zielono-czarni zimę spędzają na miejscu spadkowym, jednak do bezpiecznej 14. pozycji tracą jedynie dwa „oczka”.

Piłkarze Górnika w zimowym okresie przygotowawczym rozegrali już 8 gier kontrolnych, w których to mierzyli się z II-ligowymi ekipami oraz drużynami z czwartej grupy III ligi, w której na co dzień rywalizuje Motor. Zdecydowana większość sparingów zielono-czarnych odbyła się na bocznym boisku łęczyńskiego stadionu.
 
Zimowe sparingi Górnika Łęczna:

17.01 Górnik Łęczna – Stal Stalowa Wola 3:4
20.01 Górnik Łęczna – Siarka Tarnobrzeg 2:1
24.01 Górnik Łęczna – Stal Rzeszów 1:2 (w Lubartowie)
27.01 Avia Świdnik – Górnik Łęczna 1:2
31.01 Górnik Łęczna – Resovia 2:0
03.02 Górnik Łęczna – Wisła Puławy 1:0
10.02 Górnik Łęczna – Radomiak Radom 2:3
14.02 Górnik Łęczna – Chełmianka Chełm 1:1
17.02 Górnik Łęczna – Motor Lublin
24.02 Górnik Łęczna – Pogoń Siedlce
 

Po raz ostatni ekipy Motoru i Górnika zmierzyły się ze sobą w lipcu ubiegłego roku. W rozegranym na bocznym boisku Areny Lublin meczu sparingowym żółto-biało-niebiescy pokonali łęcznian 4:2. Bramki dla Motoru w tamtym spotkaniu strzelali Dawid Dzięgielewski, Kamil Majkowski oraz Przemysław Szkatuła (dwa gole).

Sobotnie spotkanie Motoru z Górnikiem będzie ostatnim zimowym meczem kontrolnym żółto-biało-niebieskich rozgrywanym na wyjeździe. Pozostałe dwa sparingi, którymi Motor kończył będzie okres przygotowawczy do rundy wiosennej, rozegrane zostaną w Lublinie (23 lutego z Radomiakiem Radom oraz 3 marca ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki).

Serdecznie zapraszamy do śledzenia sobotniego meczu sparingowego Górnik Łęczna – Motor Lublin na naszej stronie internetowej, bądź też bezpośrednio na naszym klubowym profilu na Twitterze: https://twitter.com/MotorLublinSA. Początek spotkania o godzinie 12:00.


Akademia Piłkarska Motor Lublin - razem budujemy przyszłość
Komentarze