piątek, 23 marca 2018, 19:32

Pogoda w końcu się uspokoiła. Motor w sobotę zagra z Resovią

img_1519
W sobotę o godz. 17.30 Motor Lublin rozegra na Arenie Lublin drugie spotkanie rundy wiosennej. Rywalem żółto-biało-niebieskich będzie Resovia Rzeszów. Choć w teorii to już trzecia kolejka rewanżowej części rozgrywek, rzeszowianie dopiero pierwszy raz w 2018 roku wystąpią w meczu o punkty.

Zima postawiła w tym roku twarde warunki organizatorom spotkań piłkarskich. Na szczeblu I, II i III ligi w sumie odwołano jak dotąd aż 84 mecze (kilkanaście z powodu powołań do reprezentacji). W IV grupie III ligi zaledwie pięć zespołów wybiegło na murawę walczyć o stawkę. W gronie tym znajduje się Motor, który na inaugurację piłkarskiej wiosny ograł 2:0 Podhale Nowy Targ.

Tydzień później gracze Marcina Sasala musieli już jednak zostać w domu. W przedmeczowy piątek nagłe nawałnice śnieżne sparaliżowały Lubelszczyznę i z powodu grubej warstwy śniegu i lodu na boisku gospodarza – Podlasia Biała Podlaska – rywalizacja została odłożona na maj.

Na szczęście jutrzejsze starcie z Resovią nie jest zagrożone. Prognozy pogody są optymistyczne – synoptycy zapowiadają słoneczny dzień i temperatury wynoszące od 4 do 8 stopni na plusie. Z drugiej strony, mecz odbyłby się nawet w przypadku mrozów, gdyż Arena Lublin posiada dobrej jakości podgrzewaną płytę boiska.

Sobotni rywal żółto-biało-niebieskich to 5. drużyna tabeli. Resovia w zimowym okresie przygotowawczym rozegrała 13 sparingów, w których sześciokrotnie przegrała, cztery razy zremisowała i trzykrotnie sięgnęła po zwycięstwo. Zespół zasiliło trzech graczy – Ukrainiec Myrosław Taranenko (Lechia Dzierżoniów), napastnik Dorian Buczek (Stal Mielec) oraz obrońca Mateusz Kantor (Karpaty Krosno).

W rundzie jesiennej Motor przegrał w Rzeszowie 1:2. Piękną bramką popisał się wówczas Konrad Nowak, który pokonał golkipera gospodarzy lobem z dystansu. Czy w sobotę lublinianom uda się odegrać? Spotkanie Motor Lublin – Resovia rozpocznie się o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na Arenę Lublin! Kasy biletowe na stadionie otwarte będą już od 10:00.

Wszystkich tych, którzy z różnych powodów nie będą mogli pojawić się w sobotę na lubelskim stadionie serdecznie zapraszamy do śledzenia relacji tekstowo-zdjęciowej na naszym profilu na Twitterze: https://twitter.com/MotorLublinSA.

MPK-Lublin---BUS-BONUS_640x

Komentarze