czwartek, 29 marca 2018, 16:33

Wysoka porażka Motoru z Resovią w Centralnej Lidze Juniorów U-17

PiłkiW meczu 4. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 młodzi zawodnicy Motoru przegrali w Rzeszowie z miejscową Resovią 0:4.

Pomeczowy komentarz trenera Mirosława Komara: – To był dziwny mecz. Wyszliśmy zmotywowani, zaczęliśmy prowadzić grę i praktycznie pierwsza sytuacja rywali na naszej połowie boiska skończyła się bramką. Napastnik Resovii przeciął podanie naszych obrońców, przejął piłkę, wyszedł sam na sam i strzelił bramkę na 1:0. Po straconym golu próbowaliśmy wrócić do gry, jednak w 10. minucie nasi defensorzy popełnili ten sam błąd. Jeden zawodnik podaje do drugiego, piłkę przechwytuje napastnik, odgrywa do kolegi i tracimy bramkę na 0:2. Mecz był dosyć wyrównany, chociaż długimi fragmentami byliśmy zespołem, który miał piłkę przy nodze. W 35. minucie w prostej sytuacji, gdzie ktoś stracił piłkę przed naszym polem karnym, strzeli nam trzeciego gola. To były trzy sytuacje bramkowe gospodarzy w pierwszej połowie, które sami im stworzyliśmy, i które wszystkie wykorzystali. W drugiej części spotkania niewiele się zmieniło. Byliśmy dłużej przy piłce, tworzyliśmy sobie sytuacje. Mieliśmy stałe fragmenty gry – rzuty wolne, rzuty rożne. Po jednym z wybić na uwolnienie Resovii jeden z naszych obrońców nie trafił w piłkę, którą przejął napastnik gospodarzy. Wyszedł sam na sam i strzelił na 4:0. Resovia grała solidnie w tyłach, mieli też wybieganych napastników. My próbowaliśmy tworzyć sytuacje, ale brakowało nam jakości pod bramką przeciwnika i jakości przy bronieniu. W meczu, który powinien zakończyć się remisem przegrywamy 0:4.

Centralna Liga Juniorów U-17 (grupa D) – 4. kolejka | 29.03.2018, godz. 13:00, Rzeszów
Resovia Rzeszów – Motor Lublin 4:0 (3:0)
Przemysław Czado 5′, 35′, Krystian Basznianin 8′, Szymon Pasternak 75′

Motor: Kowalski (41′ Grzywaczewski) – Baryła, Lis, B. Zbiciak, Kotko (64′ P. Zbiciak), Rejmak (41′ Babicz), M. Drozd, Sobstyl, Serwin (50′ Łysiak), Banach (64′ Futrzyński), Zając (41′ Karczewski)

Żółte kartki dla Motoru: brak

W następnej kolejce ligowej żółto-biało-niebiescy podejmować będą drużynę Cracovii. Spotkanie rozegrane zostanie w piątek 6 kwietnia na bocznym boisku Areny Lublin. Początek meczu o godzinie 16:00.