piątek, 6 kwietnia 2018, 20:17

Do Krosna po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo wiosny

IMG_2421W sobotę 7 kwietnia o godz. 16 Motor Lublin zmierzy się z Karpatami Krosno. Żółto-biało-niebiescy powalczą z zespołem, który w miniony weekend „urwał” punkty Resovii. To także pierwszy mecz wyjazdowy naszej drużyny w 2018 roku.

Po poprzedniej kolejce zarówno gracze Motoru, jak i Karpat mogą mieć dobre humory. Podopieczni Marcina Sasala zwyciężyli 1:0 w bardzo ważnym meczu ze Stalą Rzeszów, pretendentem w walce o awans. Z kolei zespół z Miasta Szkła przywiózł do domu cenny punkt (1:1) ze stadionu Resovii, czym wydatnie pomógł Motorowi. Rzeszowianie bowiem są kolejną ekipą z peletonu drużyn goniących lublinian w wyścigu o II ligę.

Motorowcy w meczu ze Stalą zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie. W ich szeregach widać było ogromną wolę walki i zacięcie, których braki zarzucali im kibice po pierwszych kolejkach wiosny. Do obrania właściwej ścieżki ukierunkowanej na awans lublinianom brakuje przełamania strzeleckiej niemocy. W ostatnich trzech meczach Motor, na cztery zanotowane bramki, trzy zdobył po stałych fragmentach. Wysokie zwycięstwo pozwoliłoby piłkarzom Marcina Sasala odblokować się i złapać trochę potrzebnego „luzu”.

O to w sobotę nie będzie łatwo. Krośnianie nieźle rozpoczęli rundę wiosenną. Jak dotąd w tej części rozgrywek zanotowali dwa remisy – oprócz Resovii, zdobyczą podzielili się również z Podhalem w Nowym Targu. Co istotne, zespół Dariusza Jęczkowskiego zdecydowanie poprawił grę w obronie i stracił tylko jednego gola. Wcześniej był pod tym względem trzecią najgorszą drużyną ligi. Jesienią zdarzyło mu się stracić aż 10 bramek w dwóch kolejnych spotkaniach. Pięć wbił wówczas Karpatom Motor, który na Arenie Lublin zwyciężył 5:0.

Czy żółto-biało-niebiescy przywiozą z Krosna upragnione trzy punkty? Z jednej strony, gospodarze sobotniego meczu są podbudowani ostatnimi wynikami. Z drugiej to wciąż „zespół w budowie”, który zimą zasiliło aż 13 graczy (w tym sześciu wychowanków). Nowy jest również trener Jęczkowski – młody, 34-letni szkoleniowiec, który jeszcze przed trzema laty bronił barw Karpat jako zawodnik.

Początek spotkania 22. kolejki pomiędzy Karpatami Krosno a Motorem Lublin w sobotę (7 kwietnia) o godz. 16 na Stadionie MOSiR przy ul. Legionów 6 w Krośnie. Lublinianie mają przed sobą pierwszy wyjazd w 2018 roku. Trzy poprzednie kolejki odbyły się na Arenie Lublin, a zaplanowany na 17 marca mecz 19. kolejki z Podlasiem Biała Podlaska został przełożony na maj.

Bramki z meczu 5. kolejki (runda jesienna) Motor Lublin – Karpaty Krosno 5:0 (3:0):

Komentarze