wtorek, 24 kwietnia 2018, 19:47

Piłkarska środa z Motorem Lublin. Przed meczem ze Spartakusem gra „CLJ-ka”

W środę o godz. 19 w meczu 25. kolejki III ligi Motor zmierzy się na Arenie Lublin ze Spartakusem Daleszyce. Warto jednak wybrać się na lubelski stadion dwie godziny wcześniej, gdyż na bocznym boisku Areny od godz. 17 trwać będzie zaległy mecz 19. kolejki CLJ U-19 Motor – Znicz Pruszków.

Seniorska ekipa Motoru po raz pierwszy zaprezentuje się na własnym terenie pod wodzą nowego trenera, Piotra Zasady. Zasada przejął drużynę lublinian w miniony wtorek i choć minęło dopiero kilka dni, zdążył zrealizować już kilka zapowiadanych – i nie tylko – zmian. Chodzi m.in. o kwestię opaski kapitańskiej w zespole. – Kapitanem jest Konrad Nowak, drugim Paweł Socha, zaś trzecim Marcin Burkhardt – mówił szkoleniowiec.

Podczas sobotniego spotkania z JKS-em Jarosław (1:0) można było zauważyć również nowe rozwiązania w taktyce drużyny. Przede wszystkim żółto-biało-niebiescy wybiegli na boisko w ustawieniu z dwoma napastnikami, czego od dłuższego czasu wyczekiwało wielu kibiców. Mimo to lublinianom ciężko grało się z ostatnim zespołem w tabeli. – Rok temu wygraliśmy w Jarosławiu 2:1 i był to bardzo podobny mecz. JKS jest trochę drużyną swojego boiska, punkty jest stamtąd wywieźć bardzo ciężko. Przygotowywaliśmy się do tego, że o zwycięstwie może zadecydować stały fragment gry czy najmniejszy błąd. Tak też się stało – oceniał Zasada.

W środę kibice sympatycy Motoru liczą na kolejną po meczu z Unią Tarnów „strzelaninę”, jednak tym razem jednostronną. Nie będzie jednak o to łatwo – charakterystyczną cechą Spartakusa Daleszyce jest bardzo głęboka gra i niezła organizacja gry defensywnej. Ponownie o wygranej zadecydować mogą dobrze bite stałe fragmenty gry. Nasz zespół w tym elemencie jest jednak w ostatnim czasie „specjalistą” – na dziewięć goli zdobytych przez Motor wiosną aż pięć padło po akcji ze stojącej piłki.

W świetnej formie znajdują się Motorowcy występujący w Centralnej Lidze Juniorów U-19. Gracze Tomasza Jasika w 2018 roku zagrali sześć spotkań i jak dotąd nie zaznali goryczy porażki. Trzy zwycięstwa i trzy remisy pozwoliły lublinianom dotrzeć tuż pod kreskę bezpiecznej strefy (w CLJ U-19 po sezonie 2017/2018 utrzyma się 6 z 16 drużyn), a przed nimi jeszcze zaległe spotkanie 19. kolejki ze Zniczem Pruszków.

Żółto-biało-niebiescy podejmą 11. zespół tabeli jutro o godz. 17 na bocznym boisku Areny Lublin. Zachęcamy kibiców Motoru Lublin do wcześniejszego stawienia się na stadionie i wsparcia młodych Motorowców w walce o miejsce w nowej, ogólnopolskiej Centralnej Lidze Juniorów U-19. Do końca rozgrywek zostało już tylko siedem spotkań, a nasi młodzieżowcy mają duże szanse, by w kolejnym sezonie rywalizować w nowej „Młodej Ekstraklasie” nie tylko z Legią Warszawa, Cracovią czy Koroną Kielce, ale i Lechem Poznań, Śląskiem Wrocław czy Pogonią Szczecin. Przypominamy, iż wejście na mecze CLJ U-19 jest nieodpłatne.

Komentarze