piątek, 27 kwietnia 2018, 16:22

Podtrzymać dobrą serię. Do Trzebini tylko po trzy punkty

W rundzie jesiennej żółto-biało-niebiescy pokonali na Arenie Lublin zespół z Trzebini 5:0 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Nową „Zasadę” wprowadzili piłkarze Motoru Lublin po ubiegłotygodniowym meczu z JKS-em w Jarosławiu (1:0). Żółto-biało-niebiescy mają zamiar zacząć hurtowo przywozić trzy punkty z meczów wyjazdowych. Regułę tę chcą po raz drugi zastosować w sobotnim spotkaniu z MKS-em Trzebinia (godz. 16).

Kibice nie muszą się zbytnio martwić o formę swoich ulubieńców. W środę Motorowcy pokazali kawał dobrego futbolu ogrywając na własnym terenie Spartakus Daleszyce aż 5:0. Lublinianie mają za sobą świetny mecz i niewiele było elementów, do których w ich grze można byłoby się przyczepić. Walka, zaangażowanie, ładne akcje i skuteczność w defensywie – te cechy charakteryzowały Motor przed kilkoma dniami.

Dwa zwycięstwa drużyny pod batutą trenera Zasady napawają optymizmem. Po serii słabszych występów Motor zaczął grać futbol, którego oczekują od niego kibice. Kolejna okazja do pokazania swojej wyższości nad rywalami już w sobotę. Żółto-biało-niebiescy zagrają z bardzo słabym w rundzie wiosennej MKS-em Trzebinia.

MKS jest w bardzo głębokim dołku. Zespół, który w bieżącym sezonie prowadzi już czwarty trener (w czwartek Jerzego Kowalika zastąpił za sterami Mariusz Wójcik) przegrał sześć z ośmiu wiosennych meczów i dał sobie wbić aż 25 bramek. Punkty wywalczył jedynie dwa – dzięki remisom z Podlasiem Biała Podlaska (1:1) i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (1:1). Efektem słabej formy MKS-u jest spadek z jedenastego na piętnaste miejsce w tabeli i tytuł trzeciej najgorszej defensywy ligi.

Światełkiem w tunelu dla gospodarzy jutrzejszego meczu jest kolejna zmiana szkoleniowca. Z drugiej strony to także szansa przed meczem z Motorem, bo roszady dokonane w taktyce i składzie przez nowego trenera zawsze stanowią dla rywali nie lada zagadkę.

Transmisję na żywo z meczu z MKS-em Trzebinia obejrzeć będzie można w Perła Sport Pubie na Arenie Lublin. Początek spotkania o godz. 16:00.

Relację tekstową z meczu MKS Trzebinia – Motor Lublin śledzić będzie można także na klubowym profilu na Twitterze: https://twitter.com/MotorLublinSA.

Komentarze