sobota, 28 kwietnia 2018, 18:15

Młodzi Motorowcy wygrywają w Kielcach z KKP Koroną

(fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W meczu 8. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 zespół Motoru Lublin pokonał na wyjeździe drużynę KKP Korony Kielce 3:1.

Pomeczowy komentarz trenera Rafała Weja: – Mecz z delikatną optyczną przewagą na naszą korzyść. Korona Kielce to dobra drużyna. Fajnie operowali piłką, przez co mieliśmy problemy w środku pola. W pierwszej połowie spotkania strzeliliśmy dwie bramki. Po przerwie przeciwnicy postawili wszystko na jedną kartę i rzucili się do ataku, przez co próbowaliśmy grać z kontry. Około 60. minuty straciliśmy gola po indywidualnej akcji zawodnika Korony, który popisał się ładnym strzałem w samo okienko. Po bramce dokonaliśmy kilku korekt w składzie. Zdjęliśmy ofensywnych zawodników, wprowadzając graczy bardziej defensywnych i czekaliśmy na jakąś kontrę. Jedna z nich przyniosła efekt w postaci gola. Mecz był wyrównany, ale to my okazaliśmy się drużyną może bardziej doświadczoną, dojrzalszą. To nie był łatwy mecz, walczyliśmy i wyrwaliśmy to zwycięstwo. Chłopaki muszą uwierzyć w siebie, stać ich na dużo i nie zasługują na bycie na dole tabeli. Miejmy nadzieję, że zrobiliśmy dzisiaj pierwszy krok i teraz będzie już tylko lepiej.

Centralna Liga Juniorów U-17 (grupa D) – 8. kolejka | 28.04.2018, godz. 14:00, Kielce
KKP Korona Kielce – Motor Lublin 1:3 (0:2)
? 60′ – Sobstyl 20′, Banach 30′ (k.), Serwin 80′

Motor: Grzywaczewski – Kotko, Góralski, Zbiciak B., Baryła, Drozd, Bednarczyk (60′ Futrzyński), Rejmak (40′ Zając, 75′ Zbiciak P.), Banach (75′ Serwin), Sobstyl, Babicz (50′ Ząbczyk)

Żółte kartki dla Motoru: Drozd, Bednarczyk

W następnej kolejce ligowej żółto-biało-niebiescy zmierzą się na wyjeździe z Juventą Starachowice (sobota, 5 maja, godz. 12:00).