sobota, 5 maja 2018, 14:58

Juniorzy młodsi remisują z liderem tabeli

(fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Ważny punkt przywiozą z sobotniego meczu z Juventą Starachowice juniorzy młodsi Motoru Lublin. Podopieczni Rafała Weja w meczu 9. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-17 zremisowali z liderem tabeli 0:0.

Pomeczowy komentarz trenera Rafała Weja: – Jestem zadowolony z tego wyniku, bo przyznam szczerze, że trafiliśmy na drużynę lepszą. Może nie piłkarsko, ale na pewno fizycznie. Dawno nie widziałem w tej kategorii tak wybieganej drużyny. Był to zupełnie inny zespół niż ten, z którym graliśmy w Lublinie. Świetną robotę wykonywał u rywala środkowy obrońca, dużo i mądrze podpowiadający kolegom, a także skrzydłowy, który moim zdaniem spokojnie mógłby być ważną postacią nawet w czołowych drużynach CLJ U-19. Bez nich gra Juventy wyglądałaby zupełnie inaczej. Jeśli chodzi o nasz zespół, to staraliśmy się zagrozić bramce przeciwnika głównie po stałych fragmentach gry. Mieliśmy dwie takie okazje w pierwszej części spotkania. Z drugiej strony, Juventa też zmarnowała jedną „setkę”, z której powinna paść bramka. Cieszymy się z tego punktu, bo w ostatecznym rozrachunku zdobycz ze starcia z silnym zespołem może być decydująca. Gratuluję naszemu zespołowi mądrej gry w obronie i dziękuję za dobry mecz.

 
Centralna Liga Juniorów U-17 (grupa D) – 9. kolejka | 05.05.2018, godz. 12:00, Starachowice
Juventa Starachowice – Motor Lublin 0:0
 

Motor: Grzywaczewski – Góralski, Baryła, Zbiciak Bartosz, Kotko – Drozd, Bednarczyk, Serwin (65′ Lisowski), Rzepecki (65′ Zbiciak Przemysław), Banach – Babicz (65′ Karczewski)

Żółte kartki dla Motoru: Zbiciak Bartosz dwie

Czerwona kartka dla Motoru: Zbiciak Bartosz – w 80. minucie za drugą żółtą kartkę

 
W następnej kolejce ligowej żółto-biało-niebiescy rozegrają wyjazdowe spotkanie ze Stalą Mielec (sobota, 12 maja, godz. 14:00).

Komentarze