piątek, 8 czerwca 2018, 20:21

W sobotę derby z Avią Świdnik na Arenie Lublin

Tomasz Tymosiak podczas ubiegłorocznego meczu derbowego z Avią Świdnik (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W sobotę na Arenie Lublin żółto-biało-niebiescy rozegrają ostatnie w sezonie domowe spotkanie ligowe. Przeciwnikiem Motoru będzie sąsiad zza miedzy, czyli Avia Świdnik.

Sobotnie spotkanie z Avią będzie przedostatnim meczem Motoru w sezonie 2017/2018 (Motorowców czeka jeszcze wyjazdowa potyczka z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). Aby pozostać w grze o awans do II ligi do ostatniej kolejki, żółto-biało-niebiescy muszą bezwzględnie pokonać Avię i liczyć na potknięcie liderującej w tabeli Resovii, która w sobotę mierzyć będzie się na własnym terenie z KSZO. Oba spotkania rozpoczną się o godzinie 17:00.

 
33. kolejka:
Motor Lublin – Avia Świdnik (godz. 17:00)
Resovia Rzeszów – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (godz. 17:00)

34. kolejka:
KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski – Motor Lublin (godz. 17:00)
Podhale Nowy Targ – Resovia Rzeszów (godz. 17:00)

 
Piłkarze z lotniczego miasta rundę jesienną zakończyli na 16. pozycji z jedynie dwoma zwycięstwami na swoim koncie i wydawało się, że wiosną bronić będą się przed spadkiem do IV ligi. W przerwie zimowej doszło jednak do zmiany na ławce trenerskiej drużyny Avii. Tadeusza Łapę zastąpił Dominik Bednarczyk i ta decyzja zarządu świdnickiego klubu okazała się trafna. Już na samym początku rundy wiosennej żółto-niebiescy zaliczyli serię trzech wysokich zwycięstw, a w chwili obecnej, czyli na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu, zajmują 9. miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 40 punktów (bilans spotkań: 10 zwycięstw, 10 remisów, 12 porażek).

Sobotnie derby pomiędzy Motorem i Avią będą 74. potyczką obu zespołów. Po raz pierwszy obie ekipy zmierzyły się ze sobą w 1952 roku. Od tego czasu lublinianie w meczach z Avią zwyciężali aż 40-krotnie (55% wszystkich meczów). 14 spotkań kończyło się podziałem punktów. W pozostałych 19 starciach górą byli piłkarze ze Świdnika. Bilans bramkowy wszystkich meczów derbowych to 104:65 na korzyść Motoru.

W rundzie jesiennej żółto-biało-niebiescy pokonali w Świdniku drużynę Avii aż 4:0. Spotkanie rozegrane zostało 11 listopada, czyli w Święto Niepodległości. Bramki w tamtym meczu dla Motoru strzelali: Patryk Słotwiński, Konrad Nowak (dwa trafienia) oraz Julien Tadrowski.

 
III liga – 16. kolejka | 11.11.2017, godz. 13:00, Świdnik
Avia Świdnik – Motor Lublin 0:4 (0:4)

Sobotnie mecz derbowy pomiędzy Motorem Lublin a Avią Świdnik rozpocznie się o godzinie 17:00. Kasy biletowe na Arenie Lublin otwarte będą już od godziny 10:00. Serdecznie zachęcamy do wcześniejszego przybycia na stadion i zakupu wejściówek.

Relację tekstową ze spotkania śledzić będzie można na naszym profilu na Twitterze: https://twitter.com/MotorLublinSA.


Komentarze