Kup bilet online
Sprzedaż karnetów prowadzona jest w siedzibie klubu na Arenie Lublin - w dni robocze w godz. 9:30-16:30 oraz w Lombardach Amsterdam przy ul. Lwowskiej 6d i Placu Dworcowym 4 - całodobowo. Sprzedaż karnetów online na bilety.motorlublin.eu. Cennik karnetów oraz więcej szczegółów na motorlublin.eu/karnety.
poniedziałek, 9 lipca 2018, 19:24

Pierwszy zespół Motoru rozpoczął letni okres przygotowawczy


W poniedziałek o godz. 17 piłkarze Motoru Lublin wrócili do treningów po letnich urlopach. Zespół po raz pierwszy ćwiczył pod okiem nowego trenera – Mariusza Sawy.

Zajęcia odbyły się na bocznym boisku Areny Lublin. – Mieliśmy trening wprowadzający. Trochę się „posiłowaliśmy”, trochę biegaliśmy. Jestem zadowolony – podsumował zajęcia trener Sawa. – W najbliższych dniach skupimy się na podbudowie ogólnej. Co dalej? Nie wybiegam tak daleko. Chcę patrzeć na każdy kolejny trening, na każdy kolejny mikrocykl – mówił szkoleniowiec.

Sztab szkoleniowy miał do dyspozycji 24 zawodników. Nie zabrakło nowych twarzy – to Michał Wołos, Tomasz Brzyski i Piotr Darmochwał. Już wiadomo, że w stosunku do poprzedniego sezonu kadrę czeka sporo przetasowań. – Chcemy odmłodzić drużynę. Nie da się jednak grać samą młodzieżą, dlatego rozmawiamy z kilkoma doświadczonymi piłkarzami – powiedział Sawa.

Zespół ma opierać się przede wszystkim na graczach pochodzących z województwa lubelskiego. Możliwe jednak, że nie wszystkie ruchy transferowe wpiszą się w ten schemat. Dlaczego? – Region jest już trochę „przebrany” – tłumaczył Sawa. – Wielu chłopaków poszło do Górnika Łęczna czy Wisły Puławy. Jesteśmy zmuszeni poszukać dwóch, trzech graczy w Polsce – dodawał.

Na zajęciach pojawił się nowy członek sztabu szkoleniowego. To Piotr Wilawer, były piłkarz m.in. Motoru czy Orląt Radzyń Podlaski. – Będzie odpowiadał za przygotowanie fizyczne i motoryczne. Zajmuje się również dietetyką. Myślę, że jego wiedza okaże się pomocna – kończył trener.

Komentarze