Karnety - jesień 2019
Sprzedaż karnetów prowadzona jest w siedzibie klubu na Arenie Lublin - w dni robocze w godz. 9:30-16:30 oraz w Lombardach Amsterdam przy ul. Lwowskiej 6d i Placu Dworcowym 4 - całodobowo. Sprzedaż karnetów online na bilety.motorlublin.eu. Cennik karnetów oraz więcej szczegółów na motorlublin.eu/karnety.
sobota, 21 lipca 2018, 11:41

Kolejne wzmocnienia. Bramkarz i środkowy pomocnik w Motorze Lublin

Motor Lublin pozyskał kolejnych graczy. Żółto-biało-niebieskie barwy będą przywdziewali środkowy pomocnik Michał Gałecki z Sandecji Nowy Sącz, a także były golkiper KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Adrian Olszewski.

Michał Gałecki urodził się 27 stycznia 1996 roku w Rydułtowach. Mimo młodego wieku, może pochwalić się solidnym, piłkarskim CV. W barwach Arki Gdynia, Rozwoju Katowice i Sandecji Nowy Sącz wystąpił w 55 meczach 1. ligi. Na tym poziomie zadebiutował w barwach klubu z Trójmiasta mając zaledwie 17 lat. Następnie grywał głównie w trzecioligowych rezerwach i drużynie juniorów Arki. W międzyczasie udał się na wypożyczenie do rywalizującego wówczas w 2. lidze Rozwoju.

Do klubu z rodzinnego Śląska powrócił – już na zasadzie transferu definitywnego – w sezonie 2015/2016. W Katowicach jego kariera nabrała rozpędu – wystąpił w 21 meczach 1. ligi (1 bramka) i przykuł uwagę mającej ekstraklasowe aspiracje Sandecji Nowy Sącz. Biało-czarne barwy przywdział w sezonie 2016/2017 i jako ważny element drużyny (28 występów, 1 gol, 1522 minuty na boisku) wywalczył największy jak dotąd sukces w karierze – promocję do Ekstraklasy. W minionych rozgrywkach w pierwszym zespole Sandecji zaliczył 2 występy w Ekstraklasie i 2 w Pucharze Polski.

Adrian Olszewski pochodzi z Pabianic i jest wychowankiem miejscowego Włókniarza. Urodził się 28 września 1993 roku. Gdy miał 17 lat trafił do Akademii Piłkarskiej ŁKS-u Łódź. Dwa lata później zadebiutował w Ekstraklasie. Co ciekawe, w barwach łodzian przeciw Jagiellonii Białystok zagrał wówczas m.in. były Motorowiec Artur Gieraga, a bramkę zdobył nasz nowy nabytek, Grzegorz Bonin.

Następnie Olszewski reprezentował Bałtyk Gdynia i Pelikan Łowicz. Dobrymi występami w tym drugim klubie (28 meczów w II lidze) zapracował na transfer do Termaliki Bruk-Bet Nieciecza, z którą awansował do Ekstraklasy. Po rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 przeniósł się do Polonii Bytom. Przez rok gry w Bytomiu wybiegł na boisko w 14 meczach II ligi. Później próbował swoich sił w Lechii Tomaszów Mazowiecki, a także w Niemczech w Blomberger SV.

W rundzie wiosennej minionego sezonu bronił dostępu do bramki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. W 16 meczach III ligi aż 8 razy zachował „czyste konto”, przepuścił 13 strzałów rywali, w tym ten Radosława Kursy z rzutu karnego w meczu 34. kolejki z Motorem Lublin.

Witamy Michała i Adriana w Lublinie oraz życzymy w żółto-biało-niebieskich barwach samych sukcesów!

Komentarze