niedziela, 12 sierpnia 2018, 15:50

Przegrana Motoru z Pogonią Szczecin w Centralnej Lidze Juniorów

W meczu 2. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 zespół Motoru Lublin uległ na własnym boisku drużynie Pogoni Szczecin 0:4.

Wszystkie bramki dla Pogoni padły w pierwszych 22 minutach spotkania.

Zespół Portowców kończył mecz w dziesiątkę. W 73. minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, otrzymał zawodnik gości, Oskar Potoczny.

Pomeczowy komentarz trenera Tomasza Jasika: – Przeciwnik wykorzystał nasz słaby moment, gdzie od 10. do 22. minuty straciliśmy wszystkie bramki. Musimy poprawić koncentrację, bo mecz zaczęliśmy nieźle. Potem przytrafiły nam się indywidualne błędy i straciliśmy trochę głupie bramki, szczególnie ta pierwsza, trzecia i czwarta, bo przy drugiej nieodgwizdany został faul na Raku. Na pewno musimy poprawić grę w defensywie.

Nie spodziewaliśmy się po pierwszych meczach łatwych meczów, bo wiadomo, że Legia, Pogoń, czy Lech to są drużyny, które w tej lidze będą rządzić i grać będą o mistrzostwo. My mamy inne cele, mamy się utrzymać w lidze. Terminarz jest bardzo ciężki i nie ułatwia nam to budowania drużyny. W zespole Pogoni zawodnicy przeszli z drużyny U-17 do U-18 i widać było u nich wypracowane schematy i model gry. Poruszali się po boisku wzorcowo. Nas czeka jeszcze wiele pracy, jeśli chodzi o zgranie zespołu. Drużyna dopiero się tworzy. Tak na prawdę poznajemy dopiero nowych zawodników, którzy doszli do nas z U-17 i innych klubów. Przeciwnicy mają przewagę pod tym względem. Myślę, że potrzeba nam czasu i spokojnej, chłodnej głowy do pracy i w końcu zaskoczymy. Mam nadzieję, że w tych najważniejszych meczach z bezpośrednimi przeciwnikami do utrzymania będziemy grali tak jak powinniśmy.

Były dzisiaj momenty na prawdę niezłe, zwłaszcza przy 0:0 i później po czwartej bramce. Cieszy to, że w drugiej połowie mimo, iż wynik był bardzo niekorzystny, to chłopaki nie załamali się i cały czas walczyli. Za to chciałbym ich pochwalić, bo czasami przy takim wyniku drużyny po prostu rezygnują, tracą kolejne bramki i kończy się kompromitacją. Tak się jednak nie stało. Skończyło się 0:4, choć jest to wynik bardzo zły. W przerwie powiedzieliśmy sobie dużo ostrych słów. Dałem do zrozumienia chłopakom, że grają o honor klubu i nie możemy stracić kolejnych bramek i cieszę się, że do tego nie dopuścili.

Centralna Liga Juniorów U-18 – 2. kolejka | 11.08.2018, godz. 12:00, Boczne boisko Areny Lublin
Motor Lublin – Pogoń Szczecin 0:4 (0:4)
Dawid Krzyżaniak 10′, Szymon Modrzewski 16′, 18′, Kacper Kozłowski 22′

Motor: Szczepański – Baryła, Kraśniewski, Dobrzyński, Giletycz (70′ Rybak), Dapollonio, Kumoch (55′ Kołoczek), Sobstyl, Zieliński, Pęcak (46′ Pryliński), Rak (70′ Dusiło)

Pogoń: Sasiak – Rezaeian (71′ Balcewicz), Potoczny, Szcześniak, Kwiecień (82′ Radziński), Smoliński, Kozłowski, Rościszewski, Krzyżaniak (78′ Krzyżaniak), Cichoń, Modrzewski (64′ Rybicki)

Żółte kartki: Zieliński, Baryła, Rak, Kumoch (Motor) – Szcześniak, Potoczny x2 (Pogoń)

Czerwona kartka: Oskar Potoczny (Pogoń) w 73. minucie spotkania za dwie żółte

W przyszłą sobotę (18 sierpnia, godz. 12:00) żółto-biało-niebiescy zmierzą się we Wronkach z zespołem Lecha Poznań.