wtorek, 14 sierpnia 2018, 15:49

W środę derby z Avią Świdnik

Poprzednie starcie Motoru Lublin z Avią Świdnik zakończyło się zwycięstwem lublinian 1:0. (fot. Tomasz Lewtak)

Już w 2. kolejce rozgrywek IV grupy III ligi piłkarze Motoru Lublin rozegrają ważne spotkanie derbowe z Avią Świdnik. Początek meczu w środę o godz. 17 na stadionie w Świdniku.

W pierwszej kolejce Motor zagrał bardzo dobry mecz z Orlętami w Radzyniu Podlaskim, jednak zremisował 1:1. Podopieczni Mariusza Sawy dominowali nad przeciwnikiem i mogli strzelić kilka goli. Świetnie dysponowany był bramkarz Robert Nowacki i udało się zaliczyć tylko jedno trafienie. Lublinianom brakowało również nieco skuteczności. W żółto-biało-niebieskich barwach zadebiutowało aż 10 nowych zawodników. Czas gra na korzyść zespołu i z każdym kolejnym treningiem oraz meczem gra Motoru z pewnością będzie efektywniejsza.

Avia zaliczyła znacznie gorszy start sezonu. Świdniczanie ulegli beniaminkowi IV grupy III ligi, Stali Kraśnik, 0:2. Co ciekawe, kraśniczanie dwukrotnie zdobyli bramki za sprawą byłych Motorowców – Filipa Drozda oraz Rafała Króla. Wynik mógł być wyższy, ale podopiecznym Jarosława Pacholarza nie dopisywało szczęście – Król po uderzeniu z rzutu wolnego wycelował w poprzeczkę, a inny zawodnik z odległości półtora metra nie trafił w bramkę.

Gospodarze środowego meczu nie mogą dobrze wspominać ostatnich starć z Motorem. W minionym sezonie lublinianie dwukrotnie pokonali lokalnego rywala. W Świdniku Avia uległa aż 0:4 (gole strzelali Tadrowski, Słotwiński i dwa Nowak), zaś na Arenie Lublin 0:1 (bramka Dmytro Kozbana).

Spotkanie będzie transmitowane przez firmę Polsport.LIVE w odpłatnym systemie Pay-Per-View. Szczegóły dostępne są pod linkiem: Transmisja PPV z meczu Avia Świdnik – Motor Lublin

Początek środowego mecz Avia Świdnik – Motor Lublin o godz. 17 na stadionie Avii w Świdniku.


Komentarze