czwartek, 6 września 2018, 12:37

Lublin Business Run 2018. Pobiegliśmy dla naszego kibica, Mariusza Zielińskiego


Ponad 110 drużyn wzięło udział w drugiej edycji charytatywnej sztafety – Lublin Business Run. Łącznie udało się uzbierać 47 145,00 zł. Pieniądze pochodzą z opłat startowych uczestników biegu, a także samodzielnych wpłat darczyńców. Cała kwota zostanie przeznaczone na zakup protezy nogi oraz rehabilitację dla Mariusza Zielińskiego z Bełżyc.

W niedzielę 2 września punktualnie o godzinie 10:30 w dziewięciu miastach w Polsce wystartowała największa charytatywna sztafeta Poland Business Run. Nie mogło wśród nich zabraknąć także Lublina. Beneficjentem tegorocznej edycji Lublin Business Run 2018 był Mariusz Zieliński z Bełżyc, któremu na skutek wypadku samochodowego w 2005 r. amputowano prawą nogę. Mariusz jest szczęśliwym mężem i ojcem czwórki dzieci, a od 2016 r. wiernym kibicem Motoru Lublin, członkiem Stowarzyszenia Kibiców Motoru Lublin Motorowcy, a także zawodnikiem IKS Atak Elbląg – zespołu grającego w hokeja na sledgach i stanowiącego równocześnie reprezentację Polski. Podczas wydarzenia Mariusz świętował swoje 40. urodziny.

-To najlepszy prezent urodzinowy jaki mogłem sobie wymarzyć. Dzięki protezie będę mógł w pełni stanąć na nogi i co najważniejsze podjąć pracę zarobkową, co do tej pory nie było możliwe. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w biegu i pobiegli dla mnie, klubowi Motor Lublin, moim kolegom kibicom, ale także organizatorom i wolontariuszom za zaangażowanie i przygotowanie tego wydarzenia. To piękna inicjatywa i mam nadzieję, że z roku na rok będzie cieszyła się takim samym zainteresowaniem, tak, żeby można było pomóc kolejnym osobom – powiedział Mariusz Zieliński, beneficjent biegu Lublin Business Run 2018.

W Lublinie bieg odbył się po raz pierwszy rok temu. W premierowej edycji wzięły udział 84 pięcioosobowe drużyny reprezentujące m.in. lubelskie firmy i instytucje. W tym roku było to 555 osób, czyli 11 drużyn. Na stracie stanął także sam beneficjent, który trasę biegu przemierzył na specjalnych sankach treningowych na kółkach.
– Jesteśmy zadowoleni, że inicjatywa biegu Poland Business Run spotkała się w naszym mieście z tak dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że tak jak w przypadku pozostałych 8 miastach, w których odbywa się sztafeta, w Lublinie także na stałe wpisze się w kalendarz imprez biegowych. Lublin Business Run to wspaniałe emocje, sportowa rywalizacja, ale przed wszystkim szczytny cel – mówi Radosław Dudziński, dyrektor Lubelskiego Centrum Konferencyjnego, koordynator lokalny wydarzenia.

W biegu udział wzięła także sztafeta Motoru Lublin, która wystartowała w składzie: Leszek Bartnicki, Mariusz Sawa, Robert Chmura, Arkadiusz Onyszko oraz Piotr Wilawer. Przedstawiciele naszego klubu z czasem 1:24:03 zajęli 67. miejsce, a najszybszy z naszej ekipy na 3 i pół kilometrowej pętli okazał się Leszek Bartnicki.

Więcej informacji nt. Wydarzenia znaleźć można na stronie Lublin Business Run: www.polandbusinessrun.pl/pl/pbr/lublin oraz w wydarzeniu na Facebooku: https://www.facebook.com/events/228374911052557/.


Akademia Piłkarska Motor Lublin - razem budujemy przyszłość
Komentarze