piątek, 12 października 2018, 13:42

W sobotę mecz z KSZO. Gramy dla Nikodema!


W sobotę o godz. 17 Motor Lublin rozegra spotkanie 12. kolejki IV grupy III ligi z 9. zespołem tabeli, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Podczas meczu prowadzona będzie finansowa zbiórka charytatywna na rzecz 6-letniego Nikodema.

Nikodem urodził się mutacją genu MTHFR 677t, który zaburza pracę jego układu odpornościowego. Jego organizm jest także zarażony wirusami HHV6+HHV7, które prowadzą do destrukcji komórek nerwowych oraz układu immunologicznego. Lista kolejnych przypadłości Nikodema jest długa: posiada dwukrotnie mniejszą liczbę neutrofili (białe krwinki zwalczające bakterie), niedobór immunoglobulin klasy E (przeciwciała) oraz cierpi na demielinizację istoty białej półkul mózgowych, która powoduje uszkodzenia włókien nerwowych.

Ponadto Nikodem jest dzieckiem autystycznym – nie potrafi komunikować się ze światem, nie mówi i sam nie rozumie słów rodziców. Z bezsilności często piszczy, krzyczy i ma ataki autoagresji. Musi być pod stałą opieką, gdyż nie potrafiąc ocenić konsekwencji swoich działań i próbuje choćby skakać z balkonu czy przez okno.

Szansą na poprawę stanu zdrowia Nikodema jest kosztowne leczenie. Pierwszym etap terapii obejmuje konieczność pozbycia się z organizmu wirusów HHV6+HHV7, które wyniszczają jego mózg. Odbędzie się to poprzez wlewy z immunoglobulin, które pomogą w odbudowie mózgu, a następnie stymulowaniu go i regenerowaniu. Chłopiec musi leczyć się w szpitalu w Kijowie, a półroczny koszt wynosi aż 110 tys. złotych (nie licząc dojazdów i dodatkowych badań).

Przed meczem z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski przy wejściach na sektory F, H, I oraz VIP czekać będą wolontariusze z puszkami, prowadzący zbiórkę funduszy na rzecz Nikodema. Wolontariusze będą również przechadzać się trybunami stadionu po rozpoczęciu spotkania.

W najbliższych dniach odbędą się także charytatywne aukcje klubowych gadżetów z podpisami zawodników pierwszej drużyny Motoru Lublin.

Oprócz działań na naszym meczu, stale prowadzona jest zbiórka on-line na rzecz Nikodemia na stronie: https://zrzutka.pl/razemdlanikodemaAkademia Piłkarska Motor Lublin - razem budujemy przyszłość
Komentarze