piątek, 2 listopada 2018, 17:12

Przerwać marsz „Górali”. Motor Lublin jedzie na boisko lidera

W sobotę o godz. 13 zawodnicy Motoru Lublin zagrają na wyjeździe z liderem tabeli, Podhalem Nowy Targ. Lublinianie spróbują przerwać świetną passę rywala, który nie przegrał 13 kolejnych spotkań.

Miasto Nowy Targ w kontekście rywalizacji sportowej budzi skojarzenia głównie z hokejem na lodzie. Miejscowe Podhale jest w tej dyscyplinie najbardziej utytułowanym klubem w Polsce i ma na koncie m.in. 19 tytułów mistrza kraju. W ostatnich tygodniach mieszkańcy Nowego Targu mogą być jednak dumni również ze swoich piłkarzy.

Podhale w IV grupie III ligi jest nie lada niespodzianką i zajmuje fotel lidera tabeli. Statystyki potwierdzają, że nie zasiada na nim bezpodstawnie. „Szarotki” mogą pochwalić się obecnie serią 13 meczów bez porażki czy 6 kolejnych spotkań bez straty ani jednej bramki. Warto w tym miejscu pochylić się nad postacią Mateusza Szukały, zaledwie 19-letniego golkipera nowotarżan, który nie wyjmował piłki z siatki już od 558 minut.

Słabym punktem „Górali” jest ich ofensywa. Podopieczni trenera Dariusza Mrózka mają problemy ze zdobywaniem bramek. Gdyby ująć z ich statystyk mecz z Sołą Oświęcim (wygrany 7:1), mieliby na koncie zaledwie 19 trafień w 14 spotkaniach. Co więcej, Podhale w ośmiu kolejkach trwającego sezonu strzeliło nie więcej niż jednego gola. Od czasu, gdy gracze z Nowego Targu sami po raz ostatni wpuścili piłkę do siatki (15 września, 1:1 ze Spartakusem Daleszyce), do bramki rywala trafiali tylko osiem razy w sześciu starciach.

Problemów pod bramką przeciwnika nie ma za to Motor Lublin. Gra żółto-biało-niebieskich pod wodzą nowego trenera, Roberta Góralczyka, z zawodów na zawody wygląda coraz lepiej. W trzech minionych meczach III ligi Motorowcy zdobyli sześć bramek, a doliczając do tego pucharowe starcie z Lewartem Lubartów (w którym trener Góralczyk debiutował) – mogą pochwalić się zdobyczą o rozmiarze 11 trafień. Z drugiej strony, stracili tylko dwa gole i to w meczu z czołową drużyną ligi, Stalą Rzeszów (2:2).

Kibice z dużym entuzjazmem mogli przyjąć szczególnie ubiegłotygodniowe zwycięstwo w derbowym spotkaniu z Chełmianką Chełm. Motor wygrał 2:0, ale stworzył wiele klarownych sytuacji i tylko w pierwszej połowie mógł zdobyć kilka bramek. Jeśli w Nowym Targu do ciekawej gry dołoży odrobinę skuteczności, o wynik lubelscy fani mogą być spokojni.

Kiedy przed rokiem zespół z Lublina wystąpił na wymagającym, sztucznym boisku w Nowym Targu, mecz zakończył się zwycięstwem Podhala 1:0. Spotkanie w rundzie wiosennej przebiegło już jednak pod dyktando Motoru, który po bramkach Szymona Zgardy i Marcina Burkhardta wygrał 2:0 (skrót meczu poniżej).

Mecz 15. kolejki IV grupy III ligi Podhale Nowy Targ – Motor Lublin (sobota, 3 listopada, godz. 13) można obejrzeć na żywo w Internecie za pośrednictwem strony: nowytarg24.tv/live.