sobota, 3 listopada 2018, 15:00

Wygrana z liderem była blisko. Remisujemy z Podhalem Nowy Targ

Motor Lublin wygrywał z Podhalem Nowy Targ 1:0 aż do 90. minuty, ale trzy punkty nie wracają do Lublina. Lider tabeli w jednej z ostatnich akcji meczu zdołał doprowadzić do wyrównania.

W pierwszej fazie spotkania Motorowcy przyzwyczajali się do wymagającej, sztucznej murawy. Trudny teren skutkował sporą ilością niecelnych podań czy mało pewnych przyjęć. Z upływem minut podopieczni Roberta Góralczyka nabierali jednak pewności.

Spotkanie stało na wysokim, wyrównanym poziomie. Oba zespoły były dobrze zorganizowane, więc nie oglądaliśmy wielu sytuacji podbramkowych. Podhale próbowało zagrozić Motorowi głównie uderzeniami z dystansu. Lublinianie z kolei szukali szans po dośrodkowaniach z bocznych stref.

Z wyrównanego meczu optycznie więcej miał Motor. Przewagę potwierdził w 25. minucie. Po wrzutce z rzutu rożnego na skraju pola karnego do piłki dopadł Robert Majewski. Środkowy obrońca uderzył piłkę lewą nogą w dolny róg bramki. Golkiper gospodarzy nawet nie drgnął, a żółto-biało-niebiescy mogli cieszyć się z prowadzenia.

Po zmianie stron do głosu doszło Podhale. Już w pierwszych minutach drugiej połowy nowotarżanie obili słupek Motoru, a Eryk Borczyński z bliska trafił w Adriana Olszewskiego. Kilkanaście minut później przed stratą gola ponownie uratowała Motor obręcz bramki.

Po godzinie gry sytuacja na boisku się uspokoiła. Podhale nałożyło wysoki pressing, a Motor skupił się na defensywie. Lublinianie skutecznie zamknęli dostęp do swojej bramki i próbowali wyprowadzać szybkie ataki, a rywal ponownie szukał szans głównie w strzałach zza pola karnego.

Niestety żółto-biało-niebiescy nie zdołali dowieźć wygranej do końca. W 90. minucie meczu gospodarze wyrównali po strzale z bliska do pustej bramki.

III liga – 15. kolejka | 03.11.2018, godz. 13:00, Nowy Targ
Podhale Nowy Targ – Motor Lublin 1:1 (0:1)
Wojciech Kobylarczyk 90′ – Robert Majewski 25′

Motor: Olszewski – Kraśniewski, Ranko, Majewski, Wołos – Bonin (80′ D. Kamiński), Cichocki (77′ Sz. Kamiński), Gałecki, Brzyski – Nowak (90′ Pożak), Paluch (60′ Rak).

Żółte kartki dla Motoru: Wołos, Cichocki, Nowak.

Sędziował: Jakub Pych (Dębica)

W najbliższą sobotę (10 listopada, godz. 19:18) żółto-biało-niebiescy zmierzą się na Arenie Lublin z Wólczanką Wólka Pełkińska. Będzie to ostatnie domowe spotkanie Motoru w tym roku.

Podczas meczu z Wólczanką Wólka Pełkińska, wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, celebrować będziemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

W ramach obchodów:

• spotkanie rozpocznie się o symbolicznej godzinie – 19:18, nawiązującej do roku, w którym Polska po 123 latach niewoli powróciła na mapę Europy,
  • ugościmy na stadionie kombatantów, byłych żołnierzy walczących o niezależność Ojczyzny w czasie II wojny światowej, a jeden z nich symbolicznym kopnięciem rozpocznie spotkanie po pierwszym gwizdku sędziego,