piątek, 9 listopada 2018, 17:31

Świętowanie na Arenie. Gramy z Wólczanką w ostatnim domowym meczu rundy


W sobotę Motor Lublin rozegra ostatnie spotkanie na Arenie Lublin w rundzie jesiennej. O godz. 19.18 lublinianie podejmą Wólczankę Wólka Pełkińska. Mecz będzie połączony z obchodami Narodowego Święta Niepodległości.

Godzina, na którą zaplanowano pierwsze kopnięcie piłki jest nieprzypadkowa. W 1918 roku, wraz z zakończeniem I wojny światowej, Polska po 123 latach niewoli powróciła na mapę Europy i świata. 11 listopada świętujemy okrągłą, setną rocznicę tego wydarzenia. Z tej okazji klub przygotował dla kibiców szereg atrakcji:

  • na trybunach będziemy gościć Jana Jabłońca ps. „Fiat” oraz Zbigniewa Staneckiego ps. „Zjawa”, weteranów II wojny światowej, byłych żołnierzy Armii Krajowej oraz Narodowych Sił Zbrojnych, którzy walczyli za wolność Ojczyzny,
  • kombatanci symbolicznym kopnięciem piłki rozpoczną spotkanie,
  • zawodnicy Motoru i Wólczanki wyjdą na boisko przy asyście rekonstruktorów z Grupy Rekonstrukcji Historycznej im. 1 Pułku Legii Nadwiślańskiej Ziemi Lubelskiej NSZ, którzy po rozpoczęciu spotkania zajmą miejsca na trybunach Areny Lublin,
  • przed spotkaniem uroczyście odśpiewamy „Mazurek Dąbrowskiego”,
  • pośród kibiców zebranych na stadionie odbędzie się losowanie pakietów z nagrodami ufundowanymi przez Instytut Pamięci Narodowej oddział w Lublinie,
  • przed meczem oraz w jego przerwie odbędzie się projekcja krótkometrażowego filmu przygotowanego przez Instytut Pamięci Narodowej z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wólczanka Wólka Pełkińska to 11. drużyna tabeli IV grupy III ligi. Zespół Marka Rybkiewicza uzbierał jak dotąd 20 punktów. Aż 10 z nich zdobył w ostatnich czterech meczach.

Goście sobotniego spotkania dobrą serię rozpoczęli od wygranej nad Czarnymi Połaniec (1:0). Następnie wygrali aż 5:1 z Hutnikiem Kraków oraz 1:0 z Sokołem Sieniawa. W minionej kolejce obniżyli loty i zremisowali ze Stalą Kraśnik 1:1.

Mocną stroną Wólczanki w tym sezonie jest organizacja gry. Drużyna z Wólki Pełkińskiej w 15 meczach sezonu dała sobie jak dotąd wbić zaledwie 14 goli.

Dyskomfortem dla rywala Motoru może być… godzina rozpoczęcia spotkania. Wólczanka nie jest przyzwyczajona do gry o tak późnej godzinie. Dotychczas mecze rozgrywała o godz. 17 i wcześniej, a ostatnio nawet o godz. 13. – Rozmawialiśmy z chłopakami, czy nie trenować w tym tygodniu w godzinach meczu, ale usłyszałem, że tam przecież nie zaśniemy – przyznaje w rozmowie z dziennikiem Nowiny24 trener Rybkiewicz.

Sobotnim spotkaniem Motor Lublin pożegna się z lubelską publicznością przed zimową przerwą i podsumuje swoje występy na Arenie Lublin w 2018 roku. Na chwilę obecną bilans domowych spotkań żółto-biało-niebieskich wynosi 11 zwycięstw, 3 remisy i 2 porażki (34 bramki zdobyte, 14 straconych).Komentarze