środa, 14 listopada 2018, 11:33

Juniorzy młodsi Motoru Lublin powalczą o Centralną Ligę Juniorów U-17


Juniorzy młodsi Motoru Lublin zagrają o powrót do Centralnej Ligi Juniorów U-17. Ich rywalem będzie najlepsza drużyna Podkarpacia, SMS Jarosław.

14 meczów, 40 punktów, 13 zwycięstw, jeden remis, 59 bramek zdobytych, cztery stracone. Takim bilansem pochwalić się może drużyna trenera Wojciecha Stefańskiego na zakończenie rundy jesiennej Ligi Wojewódzkiej Juniora Młodszego. Motorowcy w swojej grupie nie mieli sobie równych. Drugie Orlęta Radzyń Podlaski wyprzedzili w tabeli o osiem punktów, trzeci TOP 54 Biała Podlaska o dziewięć.

Nic dziwnego – jeszcze kilka miesięcy temu rywalizowali w lidze makroregionalnej z silnymi zespołami takimi jak Cracovia, Stal Mielec czy Korona Kielce. Nie udało im się utrzymać, jednak już przy pierwszej możliwej okazji są bliscy powrotu do najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Pierwszy krok już postawili. W barażu na szczeblu wojewódzkim zmierzyli się z wygranym 2. grupy LWJM, Hetmanem Zamość. – Strzeliliśmy dwie bramki w pierwszej połowie i było 2:0. Byliśmy dużo lepszym zespołem, wszyscy myśleli, że zaraz padnie trzeci, czwarty gol – opowiada trener Stefański. – Jednak wdarło się trochę nerwowości i straciliśmy bramkę. To dlatego, że takie spotkania mają pewien ciężar mentalny. Grasz jeden mecz i musi ci się udać, każdy błąd może oznaczać eliminację. Na szczęście uspokoiliśmy grę i zwyciężyliśmy 2:1 – mówi szkoleniowiec.

Żółto-biało-niebiescy są już bardzo blisko powrotu na szczebel centralny. Aby tak się stało, gracze Stefańskiego muszą pokonać w dwumeczu najlepszy zespół województwa podkarpackiego, SMS Jarosław.

Jarosławianie mają podobny bilans do drużyny Motoru. 37 punktów uzbierali po 12 wygranych oraz jednym remisie i jednej porażce. W lidze wyprzedzili kilka większych klubów m.in. Stal Stalowa Wola, Stal Rzeszów czy Karpaty Krosno.

Nastroje w drużynie są bojowe. Chłopcy bardzo chcą przede wszystkim dobrze grać w piłkę. Czeka nas pierwszy mecz na wyjeździe i chcemy uzyskać korzystny wynik, mając na uwadze, że musimy jeszcze dać z siebie wszystko w meczu rewanżowym. Fajnie byłoby, gdyby Motor Lublin, podobnie jak w poprzednim sezonie, mógł pochwalić się zespołami na trzech poziomach Centralnej Ligi Juniorów – kończy trener Stefański.

Pierwszy mecz barażowy Motoru z SMS-em Jarosław odbędzie się w sobotę, 17 listopada, o godz. 12 na stadionie w Pełkiniach pod Jarosławiem. Rewanż zaplanowano na 24 listopada na godz. 12 (boczne boisko Areny Lublin).


Akademia Piłkarska Motor Lublin - razem budujemy przyszłość
Komentarze