piątek, 16 listopada 2018, 16:53

Ostatni akcent rundy jesiennej. Z Wiślanami Jaśkowice na zakończenie 2018 roku


To już koniec rundy jesiennej sezonu 2018/2019. Przed nami ostatnia w tym roku, 17. kolejka IV grupy III ligi, w której Motor Lublin zmierzy się na stadionie w Skawinie z Wiślanami Jaśkowice.

Żółto-biało-niebiescy powalczą, by na przerwę zimową udać się zajmując miejsce tuż za podium tabeli. Jedynym zespołem, który może ich jeszcze wyprzedzić jest Wisła Puławy, będąca w tyle o jeden punkt. Sami nie mogą już wyżej „wskoczyć”, bo trzypunktową przewagę ma nad nimi Hutnik Kraków, z którym w meczu bezpośrednim przegrali. Do lidera tabeli – Stali Rzeszów – tracą zaś cztery „oczka”.

Rzeszowianie w ostatniej kolejce zagrają z wiceliderem, Podhalem Nowy Targ. Dla Motoru w meczu tym najkorzystniejszym wynikiem byłby remis, który pozwoli lublinianom zbliżyć się do najgroźniejszych rywali na dystans dwóch punktów.

Żeby o tym myśleć, gracze Roberta Góralczyka muszą pokonać Wiślan. Motor ma w Skawinie do wyrównania rachunek. Poprzednia wyprawa do podkrakowskiej miejscowości zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 4:3 po meczu rozgrywanym w trudnych warunkach. Pierwszy gwizdek sędziego był wówczas opóźniony o godzinę z powodu ulewnych deszczów.

Wiślanie w ostatnich tygodniach radzą sobie całkiem nieźle, z małym wyjątkiem. Obok zwycięstw z Sokołem Sieniawa (2:1) i Czarnymi Połaniec (2:1) przytrafiła im się wysoka porażka – 2:8 z Hutnikiem w Krakowie. W minionej kolejce zremisowali z kolei ze Stalą w Kraśniku 1:1.

Z kolei Motorowcy wyczekują wyjazdowego zwycięstwa. Po raz ostatni odnieśli je jeszcze w sierpniu, gdy ograli 3:1 Spartakus Daleszyce. Następnie remisowali z Wisłą Puławy (0:0), Stalą Kraśnik (0:0), Stalą Rzeszów (2:2) i Podhalem Nowy Targ (1:1) oraz przegrali z Hutnikiem Kraków (3:5). To jak na razie jedyna porażka Motoru w trwających rozgrywkach.

Otwarta transmisja ze spotkania zostanie przeprowadzona za pośrednictwem portalu Facebook przez serwis „Studio Sportowa Skawina”. Link do strony: https://www.facebook.com/Studio-Sportowe-Skawina-183831149082715/


Komentarze