piątek, 23 listopada 2018, 17:04

Ostatni dzień meczowy z Motorem w 2018 roku. Charytatywne derby i baraż juniorów

W sobotę drużyny Motoru Lublin wybiegną na boiska po raz ostatni w 2018 roku. Zespół seniorów zagra w meczu charytatywnym, juniorów młodszych czeka rewanżowy baraż o awans do CLJ U-17, a ich starsi koledzy zmierzą się w CLJ U-18 z Pogonią w Szczecinie.

Motor Lublin rundę jesienną IV grupy III ligi podsumował 17 listopada w Skawinie. Żółto-biało-niebiescy zremisowali z Wiślanami Jaśkowice 1:1. Mijający tydzień spędzili na roztrenowaniu oraz testach sprawnościowych. Sztab szkoleniowy mierzył m.in. szybkość czy wydolność zawodników.

Ostatni piłkarski akcent czeka lublinian w sobotę. O godz. 16 na Arenie Lublin zespół zmierzy się w Charytatywnych Derbach Lublina z czwartoligową Lublinianką. Biletem wstępu na to spotkanie będą słodycze i maskotki, które zostaną przekazane podopiecznym Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 2 w Lublinie.

Po spotkaniu charytatywnym Motorowcy będą spotykać się na zajęciach jeszcze przez tydzień, a następnie rozjadą się do domów na urlopy. Zimowy okres przygotowawczy rozpoczną na początku stycznia. Wcześniej czeka ich jednak jeszcze kilkudniowy turnus treningowy, na którym będą musieli stawić się w Lublinie w grudniu.


W sobotę na Arenie Lublin – tyle że na bocznym boisku – swoje ostatnie spotkanie w tym roku rozegrają również juniorzy młodsi. Graczy Wojciecha Stefańskiego czeka mecz barażowy z SMS-em Jarosław o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17. Początek o godz. 12.

Motorowcy osiągnęli już 50% sukcesu. Przed tygodniem, w pierwszym meczu barażu, ograli SMS na boisku w Pełkiniach aż 5:1. Bardzo dobrą grą pokazali, że po półrocznej przerwie zasłużyli na miejsce w młodzieżowej ekstraklasie jak mało kto.

<< Relacja z meczu SMS Jarosław - Motor Lublin 1:5 (0:1) >>

Szampany już się chłodzą? Trener Stefański tonuje nastroje. – Spokojnie! Szampanów nie ma. Awans do Centralnej Ligi Juniorów był naszym celem, i mamy nadzieję, że ten cel jutro zrealizujemy. Wypełniamy nakreślony sobie plan, więc nie ma czego fetować! – uśmiecha się szkoleniowiec.

Początek meczu Motor Lublin – SMS Jarosław w sobotę o godz. 12 na bocznym boisku Areny Lublin.


Juniorzy starsi na zimową przerwę od rozgrywek udadzą się po wyjazdowym meczu 17. kolejki Centralnej Ligi Juniorów z Pogonią Szczecin. Pierwszy gwizdek sędziego w sobotę o godz. 11.

Gracze Tomasza Jasika zajmują 13. miejsce w tabeli, ale mają jeszcze szansę na wspięcie się wyżej o jedną lokatę. Stanie się tak, jeśli wygrają z Pogonią, a ich sąsiad, Górnik Zabrze, ulegnie u siebie Arce Gdynia.

Po spotkaniu w Szczecinie juniorzy starsi zaczną powoli „wyhamowywać”. Czeka ich jeszcze półtora tygodnia treningów, w trakcie których trenerzy przeprowadzą serię testów sprawnościowych. Na początku grudnia zespół rozpocznie zimową przerwę, a do zajęć wróci na początku stycznia.


Akademia Piłkarska Motor Lublin - razem budujemy przyszłość
Komentarze