sobota, 24 listopada 2018, 14:55

Wyjazdowe zwycięstwo z Pogonią Szczecin na zakończenie jesieni

Kamil Kumoch w meczu z Pogonią zdobył bramkę już w pierwszej minucie spotkania (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W sobotnim meczu 17. kolejki Centralnej Ligi Juniorów U-18 zespół Motoru Lublin pokonał na wyjeździe drużynę Pogoni Szczecin 2:1.

Bramki dla żółto-biało-niebieskich zdobywali w pierwszym kwadransie gry Kamil Kumoch oraz Szymon Rak.

Pomeczowy komentarz trenera Tomasza Jasika: – Zagraliśmy perfekcyjnie w pierwszej połowie meczu. W defensywie nie dopuściliśmy do żadnej sytuacji, w ofensywie zagraliśmy skutecznie. Już w 30. sekundzie spotkania strzeliliśmy bramkę, w 14. minucie poprawiliśmy po kontrataku, także pierwsza połowa była perfekcyjna. Drugą zaczęliśmy źle, bo w 51. minucie straciliśmy bramkę i w nasze poczynania wdarło się trochę nerwowości. Dodatkowo czerwona kartka dla Zdunka spowodowała, że musieliśmy się bardzo cofnąć i skupić się tylko na bronieniu wyniku. Trzeba pochwalić drużynę, że do końca wierzyli, że uda się wygrać. Na prawdę zrobiliśmy kawał dobrej roboty. Myślę, że udanie kończymy jesień i patrzę optymistycznie w przyszłość, bo widać, że drużyna się tworzy i że wygląda to co raz lepiej. Z pozytywnym akcentem przystępujemy do odpoczynku.

Centralna Liga Juniorów U-18 – 17. kolejka | 24.11.2018, godz. 11:00, Szczecin
Pogoń Szczecin – Motor Lublin 1:2 (0:2)
Mateusz Rościszewski 51′ – Kamil Kumoch 1′, Szymon Rak 14′

Motor: Łakota – Kraśniewski, Zbiciak, Futrzyński, Kopyciński, D’Apollonio (55′ Zdunek), Kołoczek, Kumoch (65′ Kłos), Drozd (60′ Celmer), Zieliński (88′ Kobus), Rak

Żółte kartki dla Motoru: Kraśniewski, Zieliński, Celmer

Czerwona kartka dla Motoru: Zdunek w 65. minucie meczu

Mecz z Pogonią był ostatnim spotkaniem ligowym żółto-biało-niebieskich w tym roku. Wiosenne zmagania Motorowcy rozpoczną od domowego meczu z Lechem Poznań.