środa, 5 grudnia 2018, 16:37

Podsumowanie wolontariatu Motoru Lublin w rundzie jesiennej

24 listopada w siedzibie klubu odbyło się spotkanie wolontariuszy, którzy pomagali przy organizacji domowych meczów Motoru Lublin w rundzie jesiennej (fot. Tomasz Lewtak)

Runda jesienna za nami, a co za tym idzie czas na kolejne podsumowania. Tym razem przedstawiamy informacje dotyczące klubowego wolontariatu.

Z rundy na rundę grono wolontariuszy pomagających przy organizacji meczów Motoru stale się powiększa. Podczas 8 domowych spotkań ligowych żółto-biało-niebieskich rozegranych jesienią tego roku było z nami łącznie 38 wolontariuszy (średnio na jednym meczu pomagało nam 15 osób). Mając tak dużą liczbę chętnych robiliśmy wszystko, aby jak najwięcej osób dostało szansę współpracy z klubem.
 

Liczba wolontariuszy wzrasta z rundy na rundę.

10 wolontariuszy jest z nami nieprzerwanie od ponad 3 lat, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Pokazuje to, że wolontariat w Motorze Lublin jest doskonałą okazją do zdobycia doświadczenia, a także nowych umiejętności związanych z organizacją wydarzeń sportowych, jakimi są mecze rozgrywane na Arenie Lublin. Wolontariat umożliwia również zawieranie nowych znajomości, uczy współdziałania oraz daje możliwość realizowania własnych pasji. Osoby uczestniczące w wolontariacie mają też okazję zobaczyć jak wygląda od środka organizacja spotkań piłkarskich, a także mogą z bliska przeżywać emocje związane ze występami naszej drużyny. Po zakończeniu każdej rundy wolontariusze spotykają się w klubie na krótkim podsumowaniu, na którym najaktywniejsze osoby zostają nagrodzone klubowymi gadżetami. Wszyscy otrzymują także specjalne zaświadczenia i certyfikaty.

W wielu klubach piłkarskich pomoc wolontariuszy jest niezwykle ważnym elementem organizacji dnia meczowego – nie inaczej jest u nas. Wolontariusze zajmują wieloma rzeczami, bez których sprawne przeprowadzenie wydarzenia jakim jest mecz piłkarski byłoby niemożliwe.

– Wolontariat w Motorze Lublin jest nie tylko dla fanów piłki nożnej. Jako wolontariusze pomagamy przy organizacji spotkań na wielu płaszczyznach. Od wieszania banerów, przez wydawanie akredytacji mediom, po wydawanie zaproszeń VIP. Każda czynność daje możliwość zdobycia doświadczenia, które może być nam przydatne w przyszłości. Wolontariat daje możliwość zobaczenia, jak tak naprawdę wszystko wygląda od środka, od tej strony, gdzie nie może wejść zwykły kibic. Kiedy pierwszy raz przyszłam na wolontariat do Motoru od razu zostałam ciepło przyjęta przez innych wolontariuszy, jak i przez pracowników klubu. Pomimo tego, że nie umiałam się poruszać po Arenie, nie wiedziałam co gdzie jest, to mogłam liczyć na innych i o wszystko zapytać. Teraz widzę, że nie był to czas stracony. Nauczyłam się wielu rzeczy. Nie tylko takich konkretnie związanych z organizacją meczów, ale również tych z zakresu komunikacji społecznej. Podczas wolontariatu poznajemy mnóstwo ludzi, osobiście z niektórymi jestem bardzo zżyta i ze zwykłych znajomych z wolontariatu, z którymi widziałam się raz na dwa tygodnie, stali się prawdziwymi przyjaciółmi, na których zawsze mogę liczyć i z którymi zawsze mogę się spotkać – tak o wolontariacie w Motorze mówi Paulina, która pomaga przy organizacji spotkań żółto-biało-niebieskich już od 3 lat.


Wolontariat Motoru działa przy współpracy z Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin. To za pośrednictwem centrum chętne osoby mogą zgłaszać się na poszczególne wydarzenia.

Aby zostać wolontariuszem naszego klubu i wspierać nas w organizacji wydarzeń sportowych, należy zgłosić się wypełniając formularz rejestracyjny, dostępny na stronie: wolontariatsportowy.com.

Naszym wolontariuszom zapewniamy m.in.:
– certyfikaty udziału w wolontariacie;
– gratyfikacje w formie gadżetów dla stałych wolontariuszy;
– udział w życiu codziennym klubu;
– możliwość obejrzenia spotkania Motoru Lublin;
– poczęstunek podczas dnia meczowego.5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
Z tej okazji, wszystkim wolontariuszom życzymy niegasnącego zapału w pracy, satysfakcji z wykonywanych działań, dalszego rozwoju swoich umiejętności, a także samych sukcesów w życiu oraz spełnienia marzeń!

Serdecznie dziękujemy za Waszą pomoc, zaangażowanie i wkład w rozwój klubu! Bez Was to wszystko nie byłoby możliwe!

Wracamy wiosną, bądźcie z nami!


Akademia Piłkarska Motor Lublin - razem budujemy przyszłość
Komentarze