Kup bilet online
Sprzedaż karnetów prowadzona jest w siedzibie klubu na Arenie Lublin - w dni robocze w godz. 9:30-16:30 oraz w Lombardach Amsterdam przy ul. Lwowskiej 6d i Placu Dworcowym 4 - całodobowo. Sprzedaż karnetów online na bilety.motorlublin.eu. Cennik karnetów oraz więcej szczegółów na motorlublin.eu/karnety.
sobota, 19 stycznia 2019, 12:45

„Drugi debiut” Mateusza Majewskiego

Mateusz Majewski podczas meczu kontrolnego z Górnikiem Łęczna (fot. Tomasz Lewtak)

Tydzień ciężkich treningów Motor Lublin podsumowuje sobotnim dwumeczem. W pierwszym spotkaniu lublinianie przegrali z drugoligowym Górnikiem Łęczna 1:4. W żółto-biało-niebieskich barwach wystąpił nowy nabytek klubu, Mateusz Majewski.

26-letni napastnik podpisał kontrakt z Motorem w poniedziałek. „Drugi debiut” miał zaliczyć w środę w sparingu ze Stalą Kraśnik (wygranym przez lublinian 5:0), ale rozchorował się i musiał zostać w domu.

W sobotę wybiegł już na boisko i założył koszulkę z „eMką” na piersi po raz pierwszy od 30 maja 2015 roku. Motor pokonał wtedy 2:0 JKS Jarosław w meczu 33. kolejki III ligi.

W sobotę „Maja” nie miał zbyt wielu okazji do przypomnienia się kibicom. Zagrał tylko 45 minut (trener Robert Góralczyk nie chciał forsować go po chorobie), akurat tych, w których Górnik przeważał. W oczy rzucała się jego waleczność i duża chęć do gry. W przerwie usiadł jednak na ławce, a jego miejsce na boisku zajął 19-letni Szymon Rak.

W drugim sobotnim meczu rywalem Motoru jest czwartoligowy Lewart Lubartów. Sztab szkoleniowy desygnował na to spotkanie jedenastkę złożoną z graczy, którzy nie zagrali z Górnikiem.

Sparing | 19.01.2019, godz. 10:00, boisko ze sztuczną nawierzchnią w Łęcznej
Górnik Łęczna – Motor Lublin 4:1 (2:0)
Bartosz Mroczek 13′, zawodnik testowany 20′, zawodnik testowany 58′, Jakub Cielebąk 80′ – Dawid Kamiński 68′

Motor: Sobieszczyk – Wołos, R. Majewski, zawodnik testowany, Kraśniewski, Brzyski, Gałecki, Bonin (53′ Sz. Kamiński), D. Kamiński, Nowak, M. Majewski (46′ Rak)

Żółta kartka dla Motoru: Brzyski

W sobotę o godzinie 13:00 żółto-biało-niebiescy mierzą się jeszcze w meczu kontrolnym z Lewartem Lubartów. Spotkanie rozegrane zostanie na bocznym boisku Areny Lublin.