sobota, 23 marca 2019, 17:46

Debiutanckie trafienie Waleńcika i obroniony rzut karny Olszewskiego. Motor wraca z Oświęcimia z trzema punktami

W wyjazdowym meczu 20. kolejki III ligi gr. IV zespół Motoru Lublin pokonał drużynę Soły Oświęcim 1:0.

Bramkę na wagę trzech punktów w 34. minucie spotkania zdobył strzałem głową Bartosz Waleńcik, dla którego było to pierwsze trafienie w żółto-biało-niebieskich barwach. Duży udział w sobotnim zwycięstwie Motoru miał Adrian Olszewski, który w drugiej części meczu obronił rzut karny wykonywany przez jednego z zawodników Soły.

Dzięki wygranej z Sołą Oświęcim zespół Motoru Lublin awansował na 3. miejsce w ligowej tabeli. Żółto-biało-niebieskich wyprzedzają już tylko ekipy Stali Rzeszów i Podhala Nowy Targ – oba zespoły mają 4 punkty więcej od Motoru.

III liga – 20. kolejka | 23.03.2019, godz. 15:30, Oświęcim
Soła Oświęcim – Motor Lublin 0:1 (0:1)
Bartosz Waleńcik 34′

Motor: Olszewski – Pajnowski, Ranko, Waleńcik, Cichocki, Brzyski (90’+2 Wołos), Gałecki, Poźniak (74′ Sz. Kamiński), Nowak (M. Majewski), Bonin (80′ Michota), Paluch (85′ Rak)

Żółte kartki dla Motoru: Poźniak, Nowak, Waleńcik, Paluch, Brzyski, Rak

Sędziował: Sebastian Godek (KS Rzeszów)

W 75. minucie spotkania podyktowany dla Soły Oświęcim rzut karny obronił Adrian Olszewski.

W przyszłą sobotę (30 marca, godz. 17:00) żółto-biało-niebiescy podejmą na Arenie Lublin zespół Spartakusa Daleszyce. Bilety na to spotkanie są już w sprzedaży. Więcej szczegółów tutaj.