piątek, 29 marca 2019, 15:57

W sobotę Motor podejmuje Spartakusa Daleszyce

W ubiegłym sezonie Motor pokonał na Arenie Lublin drużynę Spartakusa Daleszyce 5:0 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W sobotę o godzinie 17:00 na Arenie Lublin rozpocznie się spotkanie 21. kolejki III ligi gr. IV, w którym Motor podejmował będzie drużynę Spartakusa Daleszyce. Będzie to czwarte ligowe spotkanie żółto-biało-niebieskich w rundzie wiosennej.

W ubiegłym tygodniu drużyna Motoru Lublin zmierzyła się na wyjeździe z przedostatnią ekipą w tabeli – Sołą Oświęcim. Żółto-biało-niebiescy pokonali oświęcimian 1:0 po bramce Bartosza Waleńcika. Teraz Motorowców czeka spotkanie ze Spartakusem Daleszyce, który – podobnie jak przed tygodniem Soła – znajduje się na przedostatnim miejscu tabeli III ligi gr. IV (dzięki ubiegłotygodniowemu remisowi ze Stalą Kraśnik zawodnicy z Daleszyc awansowali o jedno miejsce w tabeli wyprzedzając zespół z Oświęcimia).

Trenerem drużyny Spartakusa jest Andrzej Więcek, który prowadzi ekipę z Daleszyc od grudnia 2017 roku. Ciekawą postacią w sztabie szkoleniowym zespołu z województwa świętokrzyskiego jest z kolei trener bramkarzy Marek Bęben – jeden z czołowych polskich golkiperów w latach 80. i 90. Wystąpił łącznie w 311 spotkaniach na najwyższym szczeblu rozgrywkowym m.in. w barwach Zagłębia Sosnowiec i Górnika Zabrze. Po zakończeniu kariery piłkarskiej zajął się pracą szkoleniową. Oprócz zajęć z bramkarzami Spartakusa prowadzi także drużynę rezerw występującą w świętokrzyskiej A-klasie.

W ostatnich sezonach zespoły Motoru i Spartakusa mierzyły się ze sobą pięciokrotnie. We wszystkich spotkaniach zwyciężali żółto-biało-niebiescy. W meczach wyjazdowych Motorowcy wygrywali tracąc za każdym razem jedną bramkę, natomiast w spotkaniach domowych odnosili zwycięstwo zachowując zawsze czyste konto.

W ostatnim spotkaniu pomiędzy obiema ekipami rozegranym jesienią ubiegłego roku żółto-biało-niebiescy pokonali w Daleszycach zespół Spartakusa 3:1. Bramki dla naszej drużyny strzelali Tomasz Brzyski (gole z rzutu wolnego i karnego) oraz Dawid Pożak.

 
Bilans meczów Motoru Lublin ze Spartakusem Daleszyce:

Motor Lublin – Spartakus Daleszyce 3:0 (20 sierpnia 2016)
Yasuhiro Kato 39′, Piotr Piekarski 43′, Paweł Kaczmarek 70′

Spartakus Daleszyce – Motor Lublin 1:2 (26 marca 2017)
Bartosz Sot 21′ – Artur Gieraga 13 (k.), 90′ (k.)

Spartakus Daleszyce – Motor Lublin 1:3 (17 września 2017)
Damian Gil 61′ (k.) – Dmytro Kozban 27′, Konrad Nowak 86′, Kamil Majkowski 90′

Motor Lublin – Spartakus Daleszyce 5:0 (25 kwietnia 2018)
Paweł Kaczmarek 23′, Kamil Oziemczuk 54′, Dawid Dzięgielewski 76′, Konrad Nowak 79′, Przemysław Szkatuła 90′

Spartakus Daleszyce – Motor Lublin 1:3 (26 sierpnia 2018)
Bartosz Sot 13′ – Tomasz Brzyski 45′, Dawid Pożak 51′, Tomasz Brzyski 69′ (k.)

 
Sobotnie spotkanie 21. kolejki III ligi gr. IV, w którym Motor zmierzy się na Arenie Lublin ze Spartakusem Daleszyce rozpocznie się o godzinie 17:00. Kasy biletowe na stadionie otwarte będą już od godziny 10:00.
 

Transmisję na żywo w systemie PPV ze spotkania Motor – Spartakus obejrzeć będzie można na portalu Polsport.LIVE.

Link do transmisji:
https://polsport.live/motor/transmisja/222/motor-lublin-spartakus-daleszyce


Akademia Piłkarska Motor Lublin - razem budujemy przyszłość
Komentarze