wtorek, 9 kwietnia 2019, 18:54

Derby Lubelszczyzny na Arenie Lublin. Motor podejmuje Wisłę Puławy

W rundzie jesiennej żółto-biało-niebiescy zremisowali w Puławach z Wisłą 0:0 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

W środowy wieczór na Arenie Lublin rozegrane zostanie spotkanie 23. kolejki III ligi gr. IV, w którym Motor podejmował będzie puławską Wisłę.

Drużyna Wisły Puławy rundę jesienną zakończyła na 4. miejscu w ligowej tabeli ze stratą czterech punktów do ówczesnego lidera Hutnika Kraków. Po pięciu wiosennych spotkaniach biało-niebiescy spadli na 5. pozycję i do pierwszego miejsca w tabeli, które aktualnie zajmuje ekipa Podhala Nowy Targ, tracą już 10 oczek. Powodem takiego stanu rzeczy jest to, że wiosną puławianie wygrali tylko dwa z pięciu ligowych spotkań (3:2 z Czarnymi Połaniec i 2:0 z Hutnikiem Kraków). Punktami Wisła dzieliła się ze swoją imienniczką z Sandomierza (1:1) oraz kraśnicką Stalą (2:2). Jedyna tegoroczna porażka to przegrana 0:2 w Sieniawie z miejscowym Sokołem.

Pięć meczów ligowych i pięć zwycięstw – to z kolei bilans spotkań Motoru Lublin w rundzie wiosennej 2019. W zeszłą sobotę żółto-biało-niebiescy pokonali w Piszczacu drużynę Podlasia Biała Podlaska 3:1. Bramki dla naszego zespołu strzelali Szymon Kamiński, Mateusz Majewski oraz Michał Gałecki. Dla 26-letniego napastnika Mateusza Majewskiego było to pierwsze ligowe trafienie w żółto-biało-niebieskich barwach po powrocie do Motoru.

Środowa potyczka będzie drugim w tym roku i trzecim w całym sezonie meczem pomiędzy obiema drużynami. W rozegranym we wrześniu ubiegłego roku spotkaniu ligowym żółto-biało-niebiescy zremisowali na wyjeździe z Wisłą 0:0. Z kolei w marcowym finale Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego ZPN, który również rozegrany został w Puławach, Motorowcy pokonali biało-niebieskich w rzutach karnych 3:1 (po 90. minutach gry oraz po dogrywce utrzymywał się wynik 2:2). Bohaterem jedenastek został Adrian Olszewski, który obronił trzy strzały zawodników Wisły, zapewniając żółto-biało-niebieskim puchar oraz miejsce w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski.

 
III liga – 6. kolejka | 02.09.2018, godz. 17:00, Puławy
Wisła Puławy – Motor Lublin 0:0

 
Finał Pucharu Polski na szczeblu LZPN | 02.03.2019, godz. 15:00, Puławy
Wisła Puławy – Motor Lublin 2:2 pd. k. 1:3
Szymon Stanisławski 50′, 51′ – Tomasz Brzyski 21′, Kamil Poźniak 31′

 
Spotkanie 23. kolejki III ligi gr. IV pomiędzy Motorem a Wisłą Puławy rozegrane zostanie w środę 10 kwietnia na Arenie Lublin. Początek meczu o godzinie 18:00. Sędzią spotkania będzie Michał Górka (Tarnów).

W dniu meczu kasy biletowe na stadionie otwarte będą już od godziny 10:00. Serdecznie zapraszamy na Arenę Lublin!
 


 
Transmisję na żywo z meczu w systemie PPV obejrzeć będzie można na portalu Polsport.LIVE.

Link do transmisji:
https://polsport.live/motor/transmisja/225/motor-lublin-wisla-pulawy

 


Akademia Piłkarska Motor Lublin - razem budujemy przyszłość
Komentarze