sobota, 18 maja 2019, 19:40

Zwycięstwo z Chełmianką w meczu na wodzie

W wyjazdowym spotkaniu 31. kolejki III ligi gr. IV zespół Motoru Lublin pokonał drużynę Chełmianki Chełm 3:1.

Zaplanowane na godzinę 17:00 spotkanie Motoru z Chełmianką rozpoczęło się 15-minutowym opóźnieniem. Powodem takiego stanu rzeczy była silna ulewa, która przechodziła w tym czasie nad stadionem w Chełmie. Sam początek meczu był dość chaotyczny, gdyż na murawie utworzyły się kałuże, które powodowały zatrzymywanie się w nich piłki. Trudne warunki nie przeszkodziły jednak Motorowi w dobrym rozpoczęciu spotkania. Już w 6. minucie żółto-biało-niebiescy wyszli na prowadzenie po bramce Michała Palucha. Na kolejnego gola widzowie zgromadzeni na stadionie w Chełmie czekać musieli do 39. minuty. Po dośrodkowaniu Tomasza Brzyskiego z rzutu rożnego futbolówka trafiła do Maksymiliana Cichockiego, który uderzeniem z pierwszej piłki podwyższył wynik na 2:0 dla Motoru. Chwilę wcześniej bramkę zdobyć mógł sam Brzyski, jednak po jego strzale z rzutu wolnego piłka uderzyła w słupek.

Niespełna 10. minut po rozpoczęciu drugiej części spotkania gospodarze zdobyli kontaktową bramkę. Adriana Olszewskiego pokonał strzałem z rzutu karnego były zawodnik Motoru Damian Szpak. W 87. minucie spotkania swoją okazję na zdobycie gola miał Mateusz Majewski, jednak po jego uderzeniu piłka obiła poprzeczkę bramki Chełmianki. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się zwycięstwem Motoru 2:1, w polu karnym gospodarzy sfaulowany został Szymon Rak. Jedenastkę na trzecią bramkę dla żółto-biało-niebieskich zamienił Tomasz Brzyski.

III liga – 31. kolejka | 18.05.2019, godz. 17:15, Chełm
Chełmianka Chełm – Motor Lublin 1:3 (0:2)
Damian Szpak 54′ (k.) – Michał Paluch 6′, Maksymilian Cichocki 39′, Tomasz Brzyski 90′ (k.)

Motor: Olszewski – Cichocki, Ranko (46′ Wołos), Waleńcik, Michota (65′ M. Majewski), Brzyski, Gałecki, Sz. Kamiński (82′ Kumoch), D. Kamiński, Bonin, Paluch (80′ Rak)

Żółta kartka dla Motoru: Brzyski, Wołos

Kolejne spotkanie ligowe żółto-biało-niebiescy rozegrają w najbliższą sobotę (25 maja, godz. 17:00) na stadionie OSiR w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 8). Przeciwnikiem Motoru będzie lider rozgrywek III ligi gr. IV zespół Podhala Nowy Targ. Informacje na temat biletów na ten mecz znaleźć można tutaj.