piątek, 24 maja 2019, 20:39

Z liderem w Zamościu. Motor zagra z Podhalem Nowy Targ

Już jutro (sobota, 25 maja) żółto-biało-niebiescy udadzą się do Zamościa, gdzie na stadionie miejscowego OSiR-u podejmować będą lidera tabeli III ligi gr. IV drużynę Podhala Nowy Targ.

Przed startem sezonu 2018/2019 zespół Podhala Nowy Targ wymieniany był wśród ekip, które walczyć będą o czołowe lokaty. Mało osób jednak przypuszczało, że na trzy kolejki przed końcem rozgrywek III ligi gr. IV podhalańska drużyna zajmować będzie 1. miejsce w ligowej tabeli i będzie o krok od awansu do wyższej klasy rozgrywkowej.

Po 31. kolejkach Podhale ma już na swoim koncie 73 punkty i wyprzedza drugą w tabeli rzeszowską Stal o 4 „oczka”. Trzeci Motor do zespołu z Nowego Targu traci 9 punktów, czyli tyle, ile każda z drużyn może jeszcze zdobyć w obecnym sezonie. Żółto-biało-niebiescy stąd też wciąż zachowują szanse na awans, jednak aby tak się stało muszą pokonać Podhale i liczyć na dwie kolejne porażki ekipy z Małopolski. Taki scenariusz jest jednak mało prawdopodobny, jednak mimo wszystko, wynik sobotniego meczu z Podhalem będzie miał duży wpływ na ostateczne rozstrzygnięcia w tym sezonie. W przypadku zwycięstwa Motoru dystans do lidera zmniejszyć może Stal Rzeszów i o tym, która z drużyn awansuje do II ligi zadecydować może bezpośrednie starcie Stali z Podhalem, do którego dojdzie w ostatniej kolejce sezonu.

Po raz ostatni ekipy Motoru i Podhala zmierzyły się ze sobą 3 listopada ubiegłego roku w Nowym Targu. W spotkaniu 15. kolejki żółto-biało-niebiescy zremisowali z nowotarżanami 1:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył w 25. minucie meczu Robert Majewski. Gospodarze wyrównali w 90. minucie za sprawą gola Wojciecha Kobylarczyka.

Spotkanie 32. kolejki III ligi gr. IV pomiędzy Motorem Lublin a Podhalem Nowy Targ rozegrane zostanie w sobotę 25 maja na stadionie OSiR w Zamościu (ul. Królowej Jadwigi 8). Początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00. Kasy biletowe na stadionie otwarte będą już od godziny 12:00.

Więcej szczegółów na temat biletów oraz mapę stadionu w Zamościu znaleźć można tutaj.

Bezpośrednią transmisję na żywo ze spotkania obejrzeć będzie można w systemie PPV na portalu Polsport.LIVE.

Link do transmisji:
https://polsport.live/motor/transmisja/281/motor-lublin-podhale-nowy-targ

Komentarze