poniedziałek, 27 maja 2019, 21:47

Żółto-biało-niebiescy wracają na Zygmuntowskie. Chełmianka na drodze Motoru po Wojewódzki Puchar Polski

W obecnym sezonie żółto-biało-niebiescy wygrywali z Chełmianką już dwukrotnie (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

We wtorkowy wieczór zespół Motoru Lublin zmierzy się na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich z drużyną Chełmianki Chełm w półfinałowym meczu Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Żółto-biało-niebiescy wracają na obiekt, na którym przez lata rozgrywane były spotkania Motoru Lublin – na Stadion MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich 5. Powodem takiego stanu rzeczy są odbywające się na Arenie Lublin Mistrzostwa Świata do lat 20.

Po raz ostatni Motorowcy zagrali przy Zygmuntowskich w meczu o stawkę 23 listopada 2014 roku. W spotkaniu 19. kolejki III ligi gr. lubelsko-podkarpackiej żółto-biało-niebiescy zremisowali bezbramkowo z… ekipą Chełmianki. Historia zatacza więc koło, gdyż biało-zieloni będą rywalem Motoru we wtorkowym meczu pucharowym.

Obie ekipy w tym sezonie mierzyły się ze sobą już dwukrotnie. W rundzie jesiennej Motor pokonał na Arenie Lublin zespół Chełmianki 2:0 po bramkach Michała Palucha i Szymona Raka. Z kolei przed kilkoma dniami (18 maja) żółto-biało-niebiescy wygrali z drużyną z Chełma 3:1 w wyjazdowym spotkaniu 31. kolejki III ligi. Gole dla naszej drużyny strzelali Michał Paluch, Maksymilian Cichocki i Tomasz Brzyski (z rzutu karnego).

 
Motor Lublin – Chełmianka Chełm 2:0 (14. kolejka III ligi gr. IV | 27.10.2018)

 
Chełmianka Chełm – Motor Lublin 1:3 (31. kolejka III ligi gr. IV | 18.05.2019)

 
Wtorkowe (28 maja) spotkanie półfinałowe Wojewódzkiego Pucharu Polski pomiędzy Motorem a Chełmianką rozpocznie się o godzinie 17:30.

Bilety na mecz nabywać będzie można w kasie biletowej na stadionie przy Alejach Zygmuntowskich 5 (od godziny 12:00).

Osoby posiadające karnety na rundę wiosenną 2019 na mecz pucharowy z Chełmianką Chełm wejść mogą bezpłatnie, jednak uprzednio muszą one odebrać darmową wejściówkę w kasie biletowej.

Transmisję na żywo ze spotkania w systemie PPV obejrzeć będzie można na portalu Polsport.LIVE. Koszt dostępu do transmisji dla jednego urządzenia wynosi jedynie 10 zł.

Link do transmisji:
https://polsport.live/motor/transmisja/283/motor-lublin-chelmianka-chelm

Komentarze