czwartek, 17 października 2019, 11:56

MPWiK Partnerem Akademii Piłkarskiej Motor Lublin

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie Sp. z o.o. dołączyło do grona Partnerów Akademii Piłkarskiej Motor Lublin.

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie Sp. z o.o. jest od 1998 roku spółką prawa handlowego, będącą własnością gminy Lublin.

Głównym przedmiotem działalności jest produkcja, dystrybucja i sprzedaż wody oraz usługi w zakresie odbioru i oczyszczania ścieków. MPWiK administruje także miejskim Składowiskiem Odpadów w Rokitnie.
 

Wszystkim działaniom podejmowanym przez MPWiK Sp. z o.o. w Lublinie przyświeca idea ochrony środowiska, które jest naszym wspólnym dziedzictwem i które należy pozostawić przyszłym pokoleniom w jak najlepszym stanie. Ich celem jest promowanie i wzmocnienie zrównoważonej gospodarki wodnej oraz stworzenie marki wzbudzającej zaufanie odbiorców w zakresie zarówno jakości produktów, jak i obsługi klienta.
 

Lubelskie Wodociągi należą do zaszczytnego grona najlepszych firm wodociągowo-kanalizacyjnych w kraju. Spółka jako pierwsza wdrożyła innowacyjne rozwiązanie monitoringu komputerowego pracy sieci wodociągowej oraz opracowała matematyczny model sieci wod.-kan., dzięki któremu można z dużą dokładnością przewidzieć następstwa awarii i wybrać najkorzystniejsze warianty działań, a także podejmować szybkie i trafne decyzje eksploatacyjne. System dystrybucji wody jest wciąż doskonalony, opiera się na komputerowym programie kontroli ciśnienia wody w najważniejszych punktach sieci wodociągowej oraz kontroli pracy wszystkich pompowni.

Dowodem uznania dla osiągnięć Spółki jest umieszczenie w 1999 r. na liście referencyjnej Ministra Gospodarki, promującej nowocześnie zarządzane przedsiębiorstwa. Mocną pozycję Spółki potwierdzają nagrody i wyróżnienia – wśród nich warto wymienić: tytuł „Lidera Przedsiębiorczości”, włączenie do „Panteonu Polskiej Ekologii” i tytuł „Pracodawcy Roku”.
 

MPWiK Sp. z o.o.
al. J. Piłsudskiego 15
20-407 Lublin

Biuro Obsługi Klienta
tel/fax: 81 532 01 80
tel.: 81 532 42 81 w.315-320
tel. kom.: 724 345 300
e-mail: bok@mpwik.lublin.pl

www.facebook.com/mpwik.lublin
www.mpwik.lublin.pl

Tagi:

Komentarze