wtorek, 5 listopada 2019, 18:14

Wąsaty listopad. Ruszyła akcja „Movember”

Ekipa Motoru Lublin wspiera akcję Movember (fot. Tomasz Lewtak)

Movember to coroczna, trwająca miesiąc akcja, udział w której polega na zapuszczeniu wąsów w listopadzie. Jej celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, przede wszystkim raka prostaty i innych rodzajów raka dotykających mężczyzn. Sam termin Movember, to zbitka angielskich słów moustache (wąsy) i November (listopad).

Przez cały listopad mężczyźni zapuszczają wąsy, nie tylko na znak solidarności, ale także by wzbudzić ciekawość otoczenia oraz zapoczątkować dyskusję na temat profilaktyki oraz zachorowalności na „męskie” nowotwory.

Do akcji Movember postanowili włączyć się piłkarze Motoru Lublin oraz reprezentanci sztabu szkoleniowego i zarządu klubu. W listopadzie swoje wąsy zapuszczać będą m.in. zawodnicy: Adrian Olszewski i Michał Paluch, trener bramkarzy Arkadiusz Onyszko oraz prezes Motoru Paweł Majka.

Movember to nie tylko edukacja, jak, kiedy i gdzie się badać, ale też wydarzenia z badaniami w wybranych lokalizacjach na terenie całego kraju, w tym także w Lublinie. Szczegółowe informacje na temat profilaktyki, badań oraz samej akcji Movember znaleźć można na stronie internetowej www.movember.org.pl oraz www.movember.com.

 

Tagi:

Komentarze