wtorek, 12 listopada 2019, 13:01

Motor Lublin powalczy o Centralną Ligę Juniorów U-17!

Drużyna Motoru przed spotkaniem z Sygnałem Lublin (fot. facebook.com/motorlublin2004)

Juniorzy młodsi Motoru Lublin zapewnili sobie w niedzielę zwycięstwo w jesiennych rozgrywkach I ligi wojewódzkiej. W meczu ostatniej kolejki żółto-biało-niebiescy pokonali wysoko drużynę Sygnału Lublin 16:0.

Decydujące o mistrzostwie jesieni było jednak spotkanie przedostatniej kolejki, w którym Motor Lublin pokonał na własnym terenie drużynę Hetmana Zamość 2:1. Zamojska ekipa ostatecznie zajęła 2. miejsce w ligowej tabeli, mając w swoim dorobku jeden punkt mniej od żółto-biało-niebieskich (1. Motor, 38 punktów, bilans meczów 12-2-0, 2. Hetman Zamość, 37 punktów, bilans meczów 12-1-1).

Sam mecz z Hetmanem miał dramatyczny przebieg. Pierwszą bramkę strzelili goście wychodząc na prowadzenie w 77. minucie spotkania. Pięć minut później, było już 1:1. Gola dla Motoru bezpośrednim uderzeniem z rzutu rożnego zdobył Dawid Brzozowski. W 93. minucie w polu karnym Hetmana faulowany był Jonatan Wlizło. Jedenastkę na swoją drugą bramkę w meczu zamienił Dawid Brzozowski, dzięki czemu, żółto-biało-niebiescy wyprzedzili w tabeli zamojską drużynę.

Rzut karny, po którym padła bramka na 2:1 w meczu z Hetmanem:

Radość zawodników Motoru po zwycięstwie na zamojską drużyną:

Dzięki zwycięstwu w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej żółto-biało-niebiescy zagrają w barażu o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17. Przeciwnikiem Motoru będzie mistrz Podkarpacia, ekipa MKS DAP Dębica. Pierwsze spotkanie barażowe rozegrane zostanie w sobotę 16 listopada w Dębicy. Rewanż we wtorek 19 listopada w Lublinie. Szczegółowe informacje dotyczące godzin rozpoczęcia meczów podamy w najbliższych dniach.