czwartek, 9 stycznia 2020, 17:12

Podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu Motoru Lublin

Radość zawodników Motoru po jednej z bramek (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

Prezentujemy podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2019/2020 w wykonaniu pierwszej drużyny, rezerw oraz zespołów młodzieżowych żółto-biało-niebieskich.
 


 
Jesień Motoru w liczbach!

Zanim rozpoczniemy przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2019/2020, przyjrzymy się jeszcze przeglądowi najważniejszych aspektów rundy jesiennej rozgrywek grupy IV III ligi.

Motor Lublin w rundzie jesiennej rozegrał osiemnaście ligowych spotkań (w równych proporcjach w roli gospodarza i gości). Bilans żółto-biało-niebieskich to dziewięć zwycięstw, sześć remisów oraz trzy porażki, co ważne żadna nie przytrafiła się na Arenie Lublin, na której lublinianie są niepokonani od 19 maja 2018 roku. Dorobek 33 oczek pozwolił uplasować się na trzecim miejscu, z takim samym wynikiem punktowym co pierwsza Korona II Kielce i drugi Hutnik Kraków.

W rundzie jesiennej wystąpiło 22 zawodników, a trzynastu z nich, w tym pięciu młodzieżowców zadebiutowało w barwach Motoru. W sumie w każdym z meczu na boisku przebywało co najmniej trzech zawodników z tym statusem.

Ponadto czterech naszych piłkarzy zostało wyróżnionych w głosowaniu przeprowadzonym wśród czytelników na portalu PodkarpacieLIVE.pl. Według nich Tomasz Swędrowski jest najlepszym pomocnikiem, a Michał Paluch najlepszym napastnikiem pierwszej części sezonu w rozgrywkach grupy IV III ligi. W osiemnastce wyróżnionych znaleźli się także Tomasz Brzyski i Adam Nowak (jako rezerwowi).

Najwięcej bramek w tej rundzie dla Motoru zdobył Michał Paluch – osiem.

Tylko 16 goli w rundzie jesiennej stracił Motor, co daje mu drugi najlepszy wynik w stawce na równi z Wólczanką Wólka Pełkińska. Na prowadzeniu pod tym względem znajduje się Wisłoka Dębica, która na swoim koncie ma zaledwie 13 straconych goli.

Runda jesienna to także zmagania Pucharu Polski na szczeblu Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. W nim Motor dotychczas rozegrał dwa spotkania, awansując przy tym do finału tych rozgrywek, w którym na wiosnę zmierzy się z Avią Świdnik.

Łącznie 16 149 kibiców obejrzało 10 spotkań Motoru rozgrywanych na Arenie Lublin, co daje średnią 1614 osób na mecz.
 

Największą frekwencję miał listopadowy mecz z Hetmanem Zamość. Spotkanie oglądało z trybun 2443 widzów (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

 
Co za jesień rezerw!

Sporo pozytywnych emocji, rywalizacja w nowym otoczeniu, same wygrane i bicie kolejnych rekordów – tak w skrócie wyglądała runda jesienna rezerw Motoru Lublin, w której żółto-biało-niebiescy dokonali niebywałych rzeczy.

Po raz ostatni drugi zespół Motoru Lublin w lubelskiej klasie A występował w sezonie 2016/2017 (wówczas został wycofany z rozgrywek) i na powrót zdecydował się w kampanii 2019/2020. Lublinianie rywalizują obecnie w grupie II w stawce 15 zespołów i trzeba przyznać, że radzą sobie w niej wyśmienicie.

Finalnie rezerwy Motoru zajmują po pierwszej części sezonu 1. miejsce w tabeli i mają w zapasie 12 punktów nad drugim Hetmanem Gołąb. Złożył się na to komplet 14 wygranych i strzelenie 118 bramek, co daje średnią… ośmiu goli na mecz. Warto przy tym zaznaczyć, że Motor stracił także najmniej bramek w lidze, bo raptem pięć (dla przykładu drugi w tabeli Hetman Gołąb stracił ich 20). Najwięcej trafień w tej rundzie zaliczył Jakub Knap – 19.

Pole Position, z którego do rundy wiosennej przystępują zawodnicy Motoru Lublin pozwala ze spokojem i z optymizmem patrzeć w przyszłość.
 

Jakub Knap, najskuteczniejszy strzelec drużyny rezerw Motoru Lublin (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)

 
Drużyny młodzieżowe mają się dobrze!

Jesień dla drużyn młodzieżowych Motoru Lublin była bardzo udana. Juniorzy młodsi wywalczyli awans do Centralnej Ligi Juniorów. Z kolei trampkarze starsi wygrali swoją grupę i na wiosnę rozpoczną walkę o medale.
 
Juniorzy młodsi

Po półrocznej przerwie do rywalizacji w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17 wracają zawodnicy Motoru Lublin. Podopieczni Roberta Rogali okazali się najlepsi w rundzie jesiennej Ligi Wojewódzkiej Juniora Młodszego Lubelskiego Związku Piłki Nożnej i w barażach decydujących o awansie do CLJ U-17 zmierzyli się z mistrzem Podkarpacia, MKS DAP Dębica. W dwumeczu żółto-biało-niebiescy pokonali swoich rówieśników 6:3.
 
Trampkarze starsi

Drużyna, którą prowadzi Kamil Skowron wygrała swoją grupę D Centralnej Ligi Juniorów U-15, z jednakowym bilansem punktowym co Wisła Kraków. Po inauguracyjnym remisie 1:1 z KKP Koroną Kielce, na swojej drodze młodzi zawodnicy z Lubelszczyzny przez 11 następnych kolejek nie znaleźli pogromcy. W sumie w 14 spotkaniach trampkarze Motoru Lublin zdobyli 34 punkty, strzelając przy tym 45 goli i tracąc tylko 13, co dało im tytuł mistrzów jesieni tych rozgrywek.
 

Juniorzy młodsi Motoru Lublin występować będą wiosną w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów U-17 (fot. Tomasz Lewtak / archiwum)


Komentarze