sobota, 25 lipca 2020, 09:50

Po przepustkę do finału. Zapowiedź: Motor – Chełmianka

Piłkarze i sztab szkoleniowy Motoru Lublin po meczu z Avią Świdnik (fot. Tomasz Lewtak)

W niedzielny wieczór na stadionie przy Al. Zygmuntowskich w ramach 1/2 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski Motor Lublin podejmie Chełmiankę Chełm.

Żółto-biało-niebiescy do tego meczu przystąpią po zwycięstwie w finale Pucharu Polski na szczeblu LZPN, w którym pokonali Avię Świdnik 1:0. Natomiast zespół z Chełma, w ramach finału ChOZPN wygrał z grającym szczebel niżej Startem Krasnystaw 5:0.

W poprzednim sezonie pomiędzy tymi drużynami odbyły się dwa ligowe mecze. W Chełmie starcie Chełmianki i Motoru zakończyło się podziałem punktów i rezultatem 1:1.  W drugim spotkaniu pomiędzy tymi ekipa, podopieczni Mirosława Hajdo odnieśli zwycięstwo aż 7:0.

Czasu na odpoczynek mamy bardzo mało, choć w okresie przygotowawczym często gra się mecze w środku tygodnia i w weekend. Jestem przekonany, że będziemy do tego spotkania bardzo dobrze przygotowani. Myślę, że przed nami trudne starcie, bo z tego, co wiem, każdy rywal napina się na Motor i do Lublina przyjeżdża z chęcią pokazania, że jest lepszy – powiedział przed niedzielnym meczem Sebastian Madejski, który w środowym spotkaniu zachował czyste konto.

Najbliższa konfrontacja to dla Motoru także szansa na rewanż po przegranej przed rokiem w półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski. 28 maja 2019 roku lublinianie ulegli Chełmiance 0:4 i odpadli z pucharowych rozgrywek.

Początek meczu w niedzielę o godzinie 18:00 na stadionie przy Al. Zygmuntowskich 5.


Komentarze